Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megégettem az ujjamat. Micsiná...

Megégettem az ujjamat. Micsináljak vele?

Figyelt kérdés
megégettem az ujjaimat sütés közbe fél orája áztatom hideg vizbe ha kiveszem akkor nagyon fáj és ég, de már nem igen akarom vizbe tatratni nehogy kiázzon a bőröm vagy valami.. micsináljak vele?

2014. máj. 27. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre jó a Naksol vagy az Irix.
2014. máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lencsefőzelék ***** válasza:
50%
Tegyél rá lisztet, állítólag akkor nem hólyagosodik fel.
2014. máj. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha áztatás után körömvirág krémmel bekened, akkor 1-2 perc alatt elmúlik az égő fájdalom, nálam bevált, persze neked már késő, de máskor alkalmazd.
2014. máj. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

A sok ostoba lepontozónak: nem viccből írtam a lisztet!


"Éppen kukoricát főztem, és a villát beleszúrtam a forró vízbe, hogy megnézzem, kész-e a kukorica. A villával nem találtam el, de a kezem becsúszott a forró vízbe. Egy barátom, aki Vietnamban volt katona, pont akkor lépett be a házamba, mikor ordítottam a fájdalomtól. Kérdezte, hol van sima liszt. Mikor odaadtam, egyenesen beledugta kezemet, és azt mondta, tartsam ott 10 percig, amit meg is csináltam.

Mesélte, hogy Vietnam-ban egy férfi meggyulladt, és a nagy pánikban egy zsák lisztet öntöttek rá. Nem csak eloltotta a tüzet, de egy hólyag se keletkezett a bőrén.

Tehát ott tartottam a kezemet a lisztben 10 percig, és mikor kihúztam, se hólyag, se pirosodás, se fájdalom nem volt.

Ezért most a hűtőgépben tartok egy csomag lisztet, mert a hideg liszt sokkal hatékonyabb az égésre, mint a szobahőmérsékletű.

Csoda, ha engem kérdezel. Egyszer a nyelvemet égettem meg, lisztet szórtam rá, és 10 perc múlva semmi fájdalmat nem éreztem. Ha megégeted magad, ne tedd folyó víz alá, csak használd a zacskó lisztet. Sokkal hatékonyabb.

Add tovább, tudják meg mások is, mit kell tenni égés vagy forrázás esetén."

2014. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
edd meg lol
2016. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!