Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A franciák miért nem tudják...

A franciák miért nem tudják kiejteni a h betűt?

Figyelt kérdés
2014. máj. 29. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
gondolom nincs olyan a nyelvükben. A németek se tudják a GY-t. meg mi se a litvánoknak azt a betűjét ami az N és az NY között van.
2014. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van h-betű a francia ábécében, de az idők során valahogy "lemaradt" a kiejtésből.

Vannak azonban olyan hangok, ahol a h elengedhetetlen: ch = s, (machine ejtsd másin), ph = f. (phosphore ejtsd foszfor).

Hogy a helyzet még bonyolódjon egy kicsit, a szó elején lévő h betőknek is két fajtája van. Az egyik - ez a ritkább -, amelyet NEM lehet összekötni az azt megelőző, mássalhangzóra végződő szóval: les Hongrois (lé ongroá, és nem lé-z-ongroá = a magyarok), des haricots (dé hariko és nem dézariko = babok stb.) Ezek az u.n. h aspiré-k, a "(be)szívott h-k.

A másik, gyakoribb eset, amikor a liezon lehetséges sőt kötelező: les habitudes (lezábitüd = a szokások), mes hirondelles (mezirondell, a fecskéim stb.) Ezeket h muet-nek (néma h-nak) hívják.

Ha bstűzünk egy szót vagy az ABC-t mondjuk, a h-betűt "ás"-nak ejtjük.

Hallottam már hehezett és hehezetlen megnevezésről is, mint az oroszban, csak itt ez nem ugyanazt jelenti.


Miután ezt ilyen részletesen kifejtettem, utánanéztem, hogy nem írtam-e túl nagy hülyeséget, és ezt találtam:


[link]

2014. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: a hehezés (aspiráció) teljesen mást jelent. Ne keverjük a szezont a fazonnal, oké, a hehezés a zöngés-zöngétlen megkülönböztetéshez hasonlítható.


A kérdésre: azért amiért te nem tudod kiejteni az arab qof-ot. Mert nincs olyan a nyelvedben ezért nem tudod elképzelni hogy azt mégis hogyan. A franciáknak gondolom az, hogy a glottisodat félig zárod be és lehelsz egyet, teljesen irreális. Nekünk meg az irreális hogy a nyelvünkket és a nyelvcsapunkat összeérintjük és pattintunk. A nyelvek különböznek.

2014. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!