Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » SEGITSÉG holnapra fogalmazás...

SEGITSÉG holnapra fogalmazás kellene a kedvenc filmemre/sorozatomra!?

Figyelt kérdés
Egy ideje csak a south parkot nézem és szerintem ha arról irnék a tanár kiakadna.Valami olyan film/sorozat kellene amiről tudok irni sokat.ha tudtok valamit kérlek irjatok róla valami főbb infot. előre is köszi :)

2014. máj. 29. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Így jártam anyátokkal, Két pasi meg egy kicsi, ezekről sokat lehet írni mert le tudod írni a karaktereket, nagyjából a sztorit, amit megtalálsz a neten.
2014. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"holnapra fogalmazás kellene a kedvenc filmemre/sorozatomra!?" Most ezt nem értem. Arról kell írni, hogy miről szólt a film, vagy véleményt kell fogalmaznod? Ha mindegy, akkor döntsd el.

Helyetted nem hiszem hogy bárki megcsinálná, mert a tanárod a te fogalmazási képességeidre kíváncsi, nem pedig a miénkre. De a te szemszögedből nézve sem lenne előnyös ha mi írnánk, mert 99,99% hogy lebuksz, és akkor írhatod újra, vagy rosszabb esetben akkora egyest kapsz, hogy kilóg a naplóból...


Amúgy válassz Martin Scorsese -től egy filmet, mert szinte az összes filmje olyan valós eseményeket dolgoz fel, amely ha nem lenne vastagon szedve az amerikai 20. század történelem könyvében, biztosan nem hinnéd el. Elképesztő történetek az Amerikában tanyázó Olasz maffiáról, amely akkoriban a legnagyobb amerikai városok tejhatalmú ura volt (New York, Florida, Las Vegas ...stb.).

Válassz egy filmet és nézd meg: [link]

(De amúgy vannak más típusú filmjei is.)


Ezeket a filmeket tudom még ajánlani, ezek közül is nyugodtan választhatsz és biztos vagyok benne, hogy megtalálod közöttük a kedvenced, ha Martin Scorsese filmjei között nem találtad: [link]


Remélem megtalálod a kedvenc filmed és sikerül írnod róla egy jó kis fogalmazást! ;)

2014. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A South Park sem hülyeség. Attól hogy animációs sorozatról van szó és vulgáris, komoly dolgok vannak mögötte. Van akinek csak mese, és a poénon röhög; mások átlátják a mondanivalót ami általában egy-egy naprakész társadalomkritika. Ne az alpári oldaláról mutasd be, ha szerinted a tanár arra következtet belőle.


Wikipedia vagy Wikia cikkekben az epizódok tartalmán kívül a háttértörténetek és pop-kulturális utalások is benne vannak, kis utánanézéssel normális fogalmazást lehet belőle csinálni.


Mert nyilván nem azt hitted, hogy bárki megcsinálja majd neked a fogalmazást... Túl komolyan pedig nem kell venni, arról írsz amiről tudsz vagy találsz. Senki nem fogja ellenőrizni hogy tényleg az-e a kedvenced.

2014. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos segitségeket, sikerült a fogalmazás!!
2014. máj. 29. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!