Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kellene megfigyeljek...

Lohohol kérdése:

Mit kellene megfigyeljek ahhoz, hogy a rajzom hasonlítson is arra akit lerajzoltam?

Figyelt kérdés
Szerintem szépen rajzolok, de amikor oda jutok,hogy valakit lerajzoljak soha nem találom el a mértékeket és egyáltalán nem hasonlít az illetőre.

2014. máj. 30. 16:30
 1/4 anonim válasza:
Először is oválist rajzolsz , hagysz homlok helyet majd a 2 szemet úgy rajzolod hogy a két szem mérete egyezzen és a ,és a köztük lévő távolság annyi legyen mint az egyik szem mérete ,mondjuk 2 cm -es szemeket rajzolsz a köztük levő távolság is annyi lesz vagyis 2 cm ,a két szem közti távolságba jön az orr lefele ,és alája jön a száj illetve nem közvetlen alája lennébb picit , a szemöldököt közvetlen a szem fölé rajzolod helyet hagyva a szemhéjnak , a füleket pedig a szemöldök és orr közti távolság közé rajzolod az arcon remélem érted hogy irtam , :) bármikor szivesen rajziskolába járok tudom ezeket a dolgokat
2014. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

[link]

A könyv borítóján látszik a fej beosztása, meg ő inkább tojásdadból, mint oválisból indul ki.

[link]


Meg azután ha felrajzoltad az alapját, akkor nyilván a modell fejéhez igazítod az állkapcsot, arccsontot, szemöldökcsontot stb...


A szemek távolsága-aránya mindenkinél változik, de az általános szabályt jól leírta a felettem szóló.

2014. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de még mindig nem jöttem rá hogyan rajzoljak le egy arcot úgy h az hasonlítson is..ezeket az arányokat nem nagyon kapom el
2014. jún. 1. 12:22
 4/4 anonim válasza:
90%
ne külön részekből akard összerakni, hogy 1-1 szem, 1 száj, 1 orr. hanem folytatólagos legyen, mert az arc domborulatok, gödröcskék összessége, ami kezdődik valahol, és végződik valahol. kezdd mondjuk a szemnél, és kifelé "bővítsd" mindig, amennyire kell, mondjuk megvan a szem, és felfelé annyit satírozol, míg el nem érsz a szemöldökig, utána megrajzolod, továbbmész, ott tónusozod a homlokot... lefele ugyanez.mindig azt lásd a papíron, ami magad előtt van. kérdezd meg magadtól, hogy ez valóban úgy néz ki ott is? ha ott kerek, akkor én miért szögletesre rajzoltam? minden hiba, amit észreveszel, próbáld kijavítani, mert ha látod, hogy nem ugyanolyan, akkor a végeredményben sem fog megjavulni, hanem rossz marad. nem szabad továbbsiklani egy-egy hibán, hanem alakítsd át, hogy olyan legyen, mint az alanyon.
2014. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!