Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orvosira akarok menni, hogy...

Orvosira akarok menni, hogy legyen?

Figyelt kérdés
Szakközépiskolába vettek fel, de nem lesz bioszom. Orvosira pedig kötelező biosz érettségi.

2014. jún. 7. 12:04
 1/5 C2H5OH válasza:

Ebben az esetben vagy autodidakta módon kell majd bioszt tanulnod, vagy később fogadtok melléd egy különtanárt.


Ha közepezel, mivel nem tudom pontosan melyik szakra szeretnél menni éppen, akkor még egy tanár segítsége nélkül is könnyűszerrel meg tudod majd oldani.(Forrás: többen csináltak ezt így a gimis osztályomból, és még a nem kifejezetten jó képességűeknek is sikerült 70=< %-ot elérni). Az emelt... az már neccesebb, oda tényleg jó lenne valaki, aki nagyon keni-vágja és nyomon tudja követni a felkészülésed.


Melyik karra/ szakra készülsz? Azt ugye tudod, hogy a szakközepek nem pont arra vannak kialakítva amire te vállalkozol, ergo a továbbtanulásra. Itt a szakmádra mennek rá, a többi kicsit háttérbe szorul. Meg nem is nagyon hallottam szakközepesről azon a szakon, ahol én tanulok. Ennek ellenére persze sikerülhet, de az iskolád nem biztos hogy elég erős alapokat nyújtana egy átlagnál jobb érettségi megcsinálásához.

2014. jún. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Általános Orvosi Karra gondoltam. Van olyan ismerősöm aki szakközépből ment egyetemre. Mondta, hogy kicsit nehéz lesz, de ha jól tanulok könnyebb.
2014. jún. 7. 12:30
 3/5 anonim válasza:
74%
Csak abból a tantárgyból vizsgázhatsz amit legalább 2évig tanulsz.
2014. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 C2H5OH válasza:
Ment a zöld kéz, ezt sajnos én is elfelejtettem.
2014. jún. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bioszból és kémiából vagy fizikából egyaránt emeltezned kell.

Tehát két emeltre kell felkészülnöd, úgy, hogy még középre sem adják le az anyagot, bioszból nem is lesz meg az órád, hogy mehess.

Szerintem jövőre próbálj átkerülni gimibe vagy egészségügyi szakközépbe. Még semmi sincs veszve, de ha maradsz ott, ahova felvettek, nem sok esélyt látok.

2014. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!