Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Otthonra viperát?

Otthonra viperát?

Figyelt kérdés

- A vipera (teleszkópos nyél) előnyei

- Méretek

- Hatékonyság

- Betegen, sérülten való alkalmazása

- Gyártók

- Alternatívák (kalapács, szerszámnyél, kés, stb...)

- Jog (KKVE, mivan ha dulakodás során elhagyom vele a házat de utolérnek és én ezzel védem magam közterületen?)



#önvédelem #vipera #teleszkópos nyél #rövidbot #rendőrbot #home defense
2014. jún. 24. 07:23
 1/4 A kérdező kommentje:

Szállításhoz mik a minimális feltételek?

Válltáskában hordthatom újságpapírba betekreve?

2014. jún. 25. 06:31
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"- A vipera (teleszkópos nyél) előnyei"


Előnye, hogy összecsukva kis helyet foglal, és már a kicsapásnak is van elrettentő ereje; jó a súlyeloszlása, "húzása" van, nagyobbat tudsz vele ütni, mint egy karóval, vagy ásónyéllel; a gyakorlás (ami minden eszközhöz kell!) ingyen van vele, nem úgy, mint egy gázpisztollyal, vagy gumigolyóssal; stb.


"- Méretek"


Én 16", 18", 21", 23", és 26" méretben próbáltam.

A 26" felejtős, böszme nagy, rohamrendőröknek való. A 23"-al szintén gond lehet zárt helyen. A legjobb szerintem a standard 21". Gyártanak egyébként 12"-ost is, az csak egyszer volt a kezemben, de szvsz az már komolytalanul kicsi. Ha 21"-tól eltérő méretet veszel, érdemes előbb élőben megnézni, és kipróbálni, mert a puszta centiméter (coll) elég csalóka.


"- Hatékonyság"


Nagyon hatékony. Egy ütéssel eltörheted a támadó karját, ennek garantált, és azonnali stopphatása van.


"- Betegen, sérülten való alkalmazása"


Ugyanúgy, mint a többi eszköznél. Elsősorban nem erő kell hozzá, hanem gyorsaság. Ha annyira legyengültél (pl. vérveszteségtől), hogy nem tudsz vele ütni, akkor a gázpisztolyt sem fogod tudni elég gyorsan célra tartani, és elsütni.


"- Gyártók"


Amerikai ASP, és cseh ESP.


"- Alternatívák (kalapács, szerszámnyél, kés, stb...)"


Az egyéb ütőeszköznél azért jobb, mert ez célszerszám.

A késsel az a baj, hogy nem nagy a stopphatása (késharcban legtöbbször észre sem veszik a "bekapott" szúrást), viszont könnyű késsel később halálos sérülést okozni.


"- Jog (KKVE, mivan ha dulakodás során elhagyom vele a házat de utolérnek és én ezzel védem magam közterületen?)"


Akkor az lesz a legkisebb gondod, hogy közterületen szabálysértés. :) Ilyen súlyos esetben a legfőbb cél az, hogy megvédd magad.


Itt írnak még hasznos infókat;

[link]

2014. jún. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Szállításhoz mik a minimális feltételek?

Válltáskában hordthatom újságpapírba betekreve?"


Közterületen VISELÉSE szabálysértés.

A törvényben definiálva van a viselés; testen, vagy ruházatban. Tehát válltáskában már hordhatod, főleg ha be is van csomagolva.

2014. jún. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Haha! Pont írni akartam amikor csengettek a viperámmal. :D


21"-os ESP edzett viperát vettem ergonómikus markolattal.

Nagyon kézreálló darab! A markolat kialakítása hasonlít egy kalapácséhoz így teljesen magától értetőtő a használata.



Köszönöm a korrekt postot, mindenre profi választ adtál!


Írtad, hogy kicsapás én meg elsőre úgy meglendítettem h csapkodtam egy ideig mire összesikerült csukni. Itthon azthitték szétverem vele a házat. :D


Mérettel voltam kicsit gondban, mert sokan a legnagyobbakat szokták otthonra ajálani, mivel a mérete és súja miatt nézebb hordani. Viszont nekem meg inkább kicsit szűkösebb a hely a bejáratnál az előszobában. Féltem, hogy ha túl hosszú elakadok vele és nehéz neten keresztül megítélni az ideális méretet. Szerencsére 21"-t még pont kitudom használni. Persze széles ütésekkel ezzel is elakadnék, de nem kell vele kalimpálni. Tőkéletessen működnek a youtubeon fellehető technikák.


"Elsősorban nem erő kell hozzá, hanem gyorsaság."

Ez a mondat azért jó, mert ha valaki nagyon rossz passzban van, ezt olvasva valószínűbb, hogy inkább gyors csapásokat próbál majd végrehajtani, ahelyett hogy csak mindegy hogyan a támadó felé lengesse valószínűleg lassan és gyengén a botot.


"Ha annyira legyengültél (pl. vérveszteségtől), hogy nem tudsz vele ütni, akkor a gázpisztolyt sem fogod tudni elég gyorsan célra tartani, és elsütni."

Na igen, de ott legalább van rá esély, hogy eredményesen használd! Amúgy nem vagyok nagy híve a gázpisztolyoknak. Drágák, hangosak (főleg zárt térben) és egy olcsó gázspraynél kevesebb gázt lehet vele a bűnöző arcába juttatni. A megfelelő kezekben persze jól mutat és biztos, hogy jól is működik.


"Az egyéb ütőeszköznél azért jobb, mert ez célszerszám."

Célszerszám és (mint fentebb írted) ősszecsukható! Egy harci kalapács hatékonyságában sincs kétségem, de ezt még zsebre is tudom vágni vagy szíj alá dugni amielőtt rohanok ajtónyitni.

"A késsel az a baj, hogy nem nagy a stopphatása (késharcban legtöbbször észre sem veszik a "bekapott" szúrást), viszont könnyű késsel később halálos sérülést okozni."

Hát a fene tudja. Gondolj arra milyen érzés ha megszúr egy tövis aztán egy hegyes késsel bökd meg az ujjadat. Egy 2-3cm mély szúrás elég fájdalmas és ilyesztő lehet. Aki ilyentől elvérzik az kb már az öngyilkosság kategória. A kis felületű nem túl mély szúrásokat szerintem könnyű kezelni, elszorítani.

Viszont így egyértelmű, hogy minden alkalommal sebet ejtessz az "ellenfeleden" amitől a vére csordul. Gözömsincs manapság ez mit jelent a bíroságon, de jogos önvédelem esetén csak a jogaidért és az igazságért kell kiállnod. Ezt sose szabad elfelejteni.

A viperát én azért látom tisztábbnak az ilyen esetekben mert ha nekiesel valakinek és szétklopfolod a nagyobb izomcsoportjait, az akkoris csak zúzodás, amiből 100%-osan fellehet épülni és tuti h nemfog szaladgálni meg emberekre támadni egy darabig! :D

2014. jún. 25. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!