Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vallás, Hit, Isten tudnátok...

Vallás, Hit, Isten tudnátok segíteni? Gondban vagyok. Ti mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
Megpróbálom a lehető legtömörebben leírni.1,5éve meghalt a keresztanyám,a halála nagyon megviselt,és úgy éreztem,hogy ha hívő emberekkel barátkozom akkor jobb lesz.Most ott tartok,hogy összezavarodtak a gondolataim mert gyakorlatilag nem igaz ember egy sem.Az egyik azt mondja Templomba kell járni,a másik azt hogy gyülekezetbe.A gyülekezetek közt is szabályok vannak.pl van olyan,hogy meg kell vallani a bűneidet,a közösségnek. De ezek a közösségek/gyülekezetek is törvény alá tesznek pl:hasítsanak ketté ha Isten igéjét elhagyom.Atya Úr Isten !!! Tudjátok amikor fontolgattam hogy megszakítom velük a kapcsolatot ez ugrott be a fejembe.Másik példa ott van a Hit Gyülekezete aminek a zenéi tetszenek,és később tudtam meg,hogy azokat nem is ők gyártották hanem Hill Song zenéi ! A Hit Gyülekezetével egyetértő emberekkel is találkoztam a facebookon,DE NEM JÁRNAK GYÜLEKEZETBE ! Volt egy pasi,állandóan csajozás reggeltől esti,ő róla is megtudtam,hogy az elvált feleségével él együtt,meg két gyerekkel,de nem vállalja fel még a gyerekeit sem ! ÉS EHEZ NEM KELL SEM HÍVŐNEK,SEM VALLÁSOSNAK LENNI ! Hiszen ha hisz valaki ha nem,a gyereke az csak az ő gyereke ,nem ?!...De ő állítja hogy hisz,közben meg pecázik a hívő emberek közt ! Meg háááát a hamis adományok ! Az egyik ilyen csoportban kéregetnek ezt az,és kiderült (legalábbis én rájöttem) hogy ezeket maguknak kérik és pár dolgot adnak tovább csak ! Tehát kér egy biciklit egy testvérnek,de az a bicikli hozzá kerül,és nem a szívszorító történetű kisfiúhoz ! És a legnagyobb csalódás az tegnap ért ! Megtudtam,hogy az egyik pásztor NAGY TANÍTÓ ! Kamu névvel tag a facebookon,és lájkoltatja magát.De Bocsássa meg nekem a jó Isten ő pont azt mondta nagyjából 2hónapja,hogy ne a facebookon élj ! Ezek annyira ellent mondásos dolgok ! És ott van ez a tagad meg magadtól mindent dolgot....Nekem is azt mondták,ne légy világi ne vágyj nagy dolgok után ,és miket tapasztalok ? Luxus körülmények közt élnek !!! Most nagyon komolyan kérdezem " Most ez nem világi élet ? Nem fényűzés ? " És akkor még a saját nevét sem meri felvállalni a facebookon azt amit egy egyszerű kőműves szakmunkás ember meg mer tenni !De ő az úrban van,és amit ő mond az jó...

2014. jún. 29. 08:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

És mi a kérdés?


Hogy az ember hazug, álszent, képmutató? Igaz.


Hogy a vallás - mindegyik - csak mese, kitaláció, hazugság? Igaz.

2014. jún. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csalódtam bennük,de nagyon.Közben meg az emberi kapcsolataimat és mindent abba hagytam.pl Ausztriába akartam menni dolgozni,és megtanulni a német nyelvet.És mivel mondták,hogy ne legyek világi stb maradtam,és akkor most veszem észre hogy legalább 50x jobb anyagi körülmények közt élnek mint én :/ Én meg önmegtartóztató voltam !
2014. jún. 29. 08:27
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Látod? Mert ostoba és befolyásolható vagy. Pedig nyilván van agyad. Miért nem használod? Miért nem veszed észre, hogy csak kihasználnak? Vagy ha észreveszed, miért tűröd el? Miért nem lépsz ki, miért nem járod a magad útját?
2014. jún. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem az emberekben kell hinned, hanem Istenben. Mert nem benne csalódtál, hanem az emberekben. Nem is kell feltétlen gyülekezethez tartoznod.
2014. jún. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Annyi embernek ismertem meg az életét,és nagyon sok rossz dolgot :( Már fájt ez a teher.Elég lennék,csak én és a Biblia mindenféle gyülekezet nélkül,vagy templom nélkül.A Bibliában van egy rész Ábrahámról akinek idősen lett gyereke,és meg akart menteni egy bűnös város Szodomát.És mondta Istennek,hogy ha találok 40igaz embert fent maradhat a város,Isten felelé ,igen ,és így alkudoztak,de nem talált egy igaz embert sem :( És én most így érzem.Volt egy nő 2x volt abortusza,elmondta nekem,és olyan könnyelműen mintha azt mondta volna hogy ááá volt egy pattanásom,és kinyomtam,és ő vallja hívő embernek magát :( Az én nővéremnek meg koraszülött volt a gyereke,és örülök hogy lett,és élhet.Már lassan féléve tartogatom magamban ezt az egész témát,mert annyira érzem hogy hazugság az egész,csak kihasználás ! Nem hittem el a testvéremnek,hogy ezek tönkre teszik az embert ! Azt mondtam rá,hogy hitetlen ! :/ Igen befolyásoltak,sajnos ! Azt mondták pl a maszturbálás bűn,közben ezt mint később megtudtam olyan pásztor mondta aki meleg...Gyakorlatilag minden az ellentettje.Volt olyan pap is aki összejött egy nővel a felesége mellett.De nekem erről mindről hallgatnom kellett ! És mind azt mondja hogy majd jönnek hamis próféták közben meg ŐK AZOK !
2014. jún. 29. 08:48
 6/15 A kérdező kommentje:
5.ös nagyon jót írt.De nekem meg erőltették,hogy ha nem megyek gyülekezetbe akkor nem tudnak megtéríteni,és akkor nem fogadom be a szentlelket.Közben meg engem megkereszteltek gyerekkoromban.Református vagyok.Egy normális hívő lányt akartam megismerni,ezért maradtam ebben,de most már kiszállok.Hagyom ezt az egészet !
2014. jún. 29. 08:50
 7/15 anonim ***** válasza:
Kérdező. Csendesítsd le a tudatod, nagyon háborog. És magadba figyelj, "befelé" a világ ugyanúgy végtelen, mint "kifelé". "Minden, amit kaptam, a csendből kaptam" -írta Weöres Sándor, és mi látjuk, hogy nagyon sokat kapott. Működik a kegyelem, csak nem kell elfedni ide-oda kapkodással, elmerülésben a mások dolgaival. Magadba figyelj. Ott van a Világ Világossága. Olvass minden nap egy kis részt az Evangéliumokból, reggel. És hagyd, hogy "dolgozzon" a lelkedben. Nem biztos, hogy erőltetni kell egy közösséget, majd alakul. HA akarod, ehhez a "befelé figyeléshez privben küldök könyveket, amelyeket a könyvtárból ki tudsz venni és segítőek lehetnek a gondjaidon.
2014. jún. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7-es köszönöm.Igen,jól látja háborgok.
2014. jún. 29. 09:45
 9/15 A kérdező kommentje:
Minden válaszoló hasznos dolgot írt.Köszönöm ! Elfogult voltam.Kérdést tettem fel,de inkább azt tanácsolnám,hogy ne járjatok így.
2014. jún. 29. 11:34
 10/15 Eszti09 válasza:
2014. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!