Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondanátok kitalált latin...

Mondanátok kitalált latin városneveket?

Figyelt kérdés

Én is gondolkodtam már rajta, és ezeket találtam ki: Oppidulum, Bestiae terrae,Mortuus est civitatem, Urbis Mountain, Montem regnum, Regnum a mortuis, Sanguis regnum

szerintetek ezek jók? mondanátok még? A regényemhez kén, a középkorban fog játszódni. Lesz egy kihalt város, amiben senki sem lakik (vagyis ezt hiszik), a másik városban meg szegények laknak, és egy hegyen áll a váruk(a várról és a királyról nem esik túl sok szó) minél magasabban lakik ott az ember annál nemesebb a rangja. A történetem a hegy legalján fog játszódni.



2014. júl. 2. 12:22
 1/2 anonim válasza:
Latin város névnél igyekezzünk az egyszavas városnevekre. Arra inkább a görög jobb, mert ott több összetett szót lehet képezni.
2014. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fogj egy történelmi térképet, nézd meg a városneveket és módosíts bennük pár hangot. Senki sem fogja felismerni a hasonlóságot, és remek városneveket kaphatsz!
2014. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!