Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok olyan érveket mondani...

Kiskolbász kérdése:

Tudtok olyan érveket mondani amiben egy 16 éves 10. -es fiúnak "segít" egy laptop? Pl sokat kell műszaki rajzolnom és ahhoz vagy bármi ami hihető és viszonylag jól el is mondható. Esetleg tanulásban vagy bármi értelmes időtöltésre használnám még.

Figyelt kérdés
Laptopra akartam pénzt gyűjteni ezért suli után nyári munkára mentem 2 hétre amiért kaptam egy kicsit. Volt is még kicsi de nem elég ahhoz amit kinéztem. Van kb 70-80 ezer forintom és szüleimtől akartam pénzt kérni mivel gondoltam biztos adnak majd. Van itthon egy laptopunk azt használja mindenki de pont ezért így 16 évesen sajátot szeretnék. A pénzzel nincs gond (amint említettem nekem nincs sok) de nem adnak mert azt mondják hogy minek ennyi pénzért újat venni? Ott a régi, ami szintén nem rossz gép. Azt mondták ha tudok olyan érvet felhozni hogy látják értelmét, akkor megveszik.

2014. júl. 2. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Mobilisabb, lehet több helyen használni, nem vagy helyhez kötve. Konyhában, nappaliban, bárhol felnyitod és használod.

Kényelmesebb rajta írni, mint papíron, főleg ha megtanulsz gyorsan gépelni, anélkül, hogy odanéznél. Pl. én többször előnyben részesítem a laptopot a papírnál.

Kis helyen is elfér és könnyen hordozható.

És ami talán leginkább, hogy egyetemre már elég valószínű, hogy kelleni fog. Sok a beadandó, sokat és gyorsan kell jegyzetelni. Jobban kezelhetőek ezek az irományok ha egy gép memóriájában vannak, mintsem egy csomó lapon. Sok egyetemen nagyon sokan használnak laptopot vagy egyéb elektronikus jegyzetelő eszközt.

2014. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, és várom a további kommenteket.
2014. júl. 6. 11:08
 3/4 Szabó Ráli válasza:
u.a, plusz fejlettebb gép lesz, gyorsabb is. Kreativitásra használod, alkotásra, azt csinálnád rajta amit szeretsz, ez elég érv.
2014. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg idén tavasszal érettségiztél, középiskolába tanuláshoz manapság mennyire kell a laptop?


Pl. info érettségihez nagyon, de máshova?

Nyelvtanulásra is jó, pl. online podcastok hallgatására (hangfelvétel + az elhangzott szöveg pontos leírása).


Ha kevés a pénzetek és 10.-ben kaptál egy laptopot azzal az a gond, hogy egyetemen is ezt fogod használni, amire végzel, nagyon elavult darab lesz, pont pl. az MSc diplomaírásnál...

2017. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!