Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A civil lakossag ellen katonai...

Szentpetery Zsolt kérdése:

A civil lakossag ellen katonai jellegu pszichologiai hadviseles elemeit felhasznalo gondolkodas atalakitas zajlik. Tv, media es minden fosodru tajekoztato rendszer, valamit az oktatas alsobb es felsobb szintjein?

Figyelt kérdés
Konkret velemenyekre vagyok kivancsi, hogy hogy latjatok/latjak ennek a semlegesiteset a nepek-nepcsoportok, csalad, egyen szempontjabol, ami (szerintem) egy elhetobb vilag fele vezetne..Velemenyekre tenyleges epito jellegu gondolatokra vagyok kivancsi. (nem mosolyokra es hulyeskedesre,vagy bagatelizalasra vagyok kivancsi)

#befolyásolás #pszichológia #átalakítás #manipuláció #agymosás #pszichologiai hadviseles #civil lakossag #epito otletek #mentalis atprogramozas #gondolatbefolyasolas
2014. júl. 6. 13:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
A római birodalom idejében is aktuális volt, és még most is: "kenyér és cirkusz". Szerintem egyértelmű, hogy miért tesznek meg mindent az országok irányítói, hogy az államporgáraikat befolyásolják. Nagyjából most ennyi jut eszembe, én is kíváncsi vagyok mások a többiek véleményére.
2014. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ,de a romaiaknak meg nem volt ekkora tudasuk ennyi kiserlet ,technika hatuk mogott.Ma ez nagyon nagyon fejlett es eszmeletlen penzt aldolzan,vagyis a megtermelt eroforasainkat ezen a bolygon atforditjak manipulaciora,sajnos a morbid vicc ebben az,hogy mi fizetjuk a sajat manipulacionkat.... :)
2014. júl. 6. 14:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Ó, egy újabb összeesküvéselmélet! Szerintem a kemtrél is befolyásolja a zembereket! Meg a zsidók, ők aztán főleg!


Esetleg az is lehet, hogy az ember elbutult magától is, minden külső segítség nélkül. Nem is vágyik valódi ismeretekre, valódi tényekre. Ez nem a média hibája, hanem az emberé - a média csak kihasználja, hisz' a kapitalizmusban mindenből pénzt kell csinálni. Az emberi hülyeségből is.

2014. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"ezen a bolygon atforditjak manipulaciora,sajnos a morbid vicc ebben az,hogy mi fizetjuk a sajat manipulacionkat.... :)"


Szerinted Rómában közvetve ki fizette a " kenyeret és cirkuszt" ?

2014. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na es ha Roma lakossaga is megfizette akkor az azt jelenti,hogy mi is vigan ezt kene tennunk? akkor nincs szellemi evolucio? Csak tobb a technika ugyanolyanok vagyunk? Akkor abbol a te tezisedbol talan az kovetkezne ,hogy orokre ilyen marad a nep? Akkor ,hogyan lehet megis ,hogy egymastol fuggetlenul kifejlodtek megis elheto tarsadalmak??? Azert erre van pelada es a tortenelemben is volt meg a mi nemzetunk tortenelmeben is... hogy van ez? :)
2014. júl. 6. 16:20
 6/11 A kérdező kommentje:
A kedves ,,osszeeskuves elmelet,, irojanak: Sajnos az utobbi jopar evtizedben minden a mindenkori hatalomnak kellemetlen kerdes kutatasainak eredmenyet kikialtottak e cimszo alatt, csak hogy ,ha megnezzuk nagyja ezen kutatasoknek beigazolodott.Persze a mindenkori propaganda elvarja a kedves ,,polgartol,, ,hogy ,,osszeeskuves elmeletet,, kialltson, ha ugy kivanja az erdek ahelyett, hogy tenylegesen tenyszeruen es partatlanul kutassa az adott problemat. (tisztelettel a komentet ironak)
2014. júl. 6. 16:26
 7/11 anonim ***** válasza:
A gond akkor van, amikor rákérdezek, hogy mondj példát azokra, amiknek "nagyja ezen kutatasoknek beigazolodott". Mert vagy nem mondasz semmit, vagy csak sejtetni fogod, hogy tudjuk mi azt, vagy legrosszabb esetben belinkelgetsz mindenféle nevetséges, teljesen megbízhatatlan weboldalakat, amik szabadidejükben örökmozgót és ingyen energiát is feltalálnak minden hétvégén.
2014. júl. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" akkor nincs szellemi evolucio? Csak tobb a technika ugyanolyanok vagyunk? Akkor abbol a te tezisedbol talan az kovetkezne ,hogy orokre ilyen marad a nep?"


Sajnos az elmúlt kétezer év tükrében úgy tűnik ilyen marad a nép.


" Akkor ,hogyan lehet megis ,hogy egymastol fuggetlenul kifejlodtek megis elheto tarsadalmak???"

Mi számít élhetőnek? A miénk nem élhető? Én egész jól elvagyok. Gondolom mások is ( igaz a mainstream média nem nagyon kap teret az életemben). Viszont ha ez nem élhető, akkor mit mondanál egy Észak Koreára? Vagy egy Afganisztánra? Közép-Afrikai országokra?


"Azert erre van pelada es a tortenelemben is volt meg a mi nemzetunk tortenelmeben is... hogy van ez? :)"


Tudom nem figyeltem oda eléggé történelemórán, de nekem nem nagyon rémlik, hogy nálunk valaha is lett volna olyan rendszer, ami minden társadalmi réteg számára élhető lett volna. Ha tévedek, akkor valaki világosítson fel.

2014. júl. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bizonyíték. Kézzel fogható, kétséget kizáró bizonyíték kellene minderre. Az elméletek gyártása nem bizonyítékokat eredményez.

Bár az is igaz, hogy a bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka. (A kertvárosi gettó)

2014. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves John_McClane talan rosszul fogalmaztam , az elheto helyett ikabb talan jobb lett volna az emberhez kozelebbi, vagy a minden ember igenyeit szelemi es szugsegesseg igenyeben anyagi,taplaleki,szabadsag, stb szinteknek megfelelo tarsadalmat ertettem. Az extrem tuleles, es az epp tulelest ado az emberi szellemi -kitelyesulest elnyomo terror rezsimeket nem ertettem ebbe bele.Amit te emlitesz azok olyan tarsadalmak ahhol valamert eggyes magukat felsobbrendunek mondo csaladok, diktatorok valamert azt gondoljak,hogy valamilyen alanyi jogon oket kene szolgljak a szelesebb retegek,(a tobbi ember), itt felvetodik a retegzodes ami ujabb tema lehat. En a kozosseget is szolgalo tarsadalomra ertek,ahol jogok es kotelezettsegek vannak es a termeszettel karoltve harmoniaban hosszutavon fenntarthato a rendszer.
2014. júl. 7. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!