Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az mit jelent hogy secko...

Az mit jelent hogy secko jedno? Milyen nyelven van ez?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nahát, kit haragitottál magadra, csak nem egy durva szerb nőszemélyt, ők szoktak hasonló jelzőket aggatni bátortalan kisfiúkra. Értelmes jelentése nemigazán van, azzal hasonlitanám, amikor valakire azt mondod, hogy egy szecska.

(bár azt sem tudom, hogy mit jelent)

2010. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Amikor az oroszok bejöttek,az első időkben a katonák a lakóházakban laktak,amíg tovább nem kellett vonulniuk.Mi olyan "szerencsések" voltunk,hogy mindig voltak lakóink.Ők használták ezt a kifejezést,azt jelentette,hogy mindegy.
2010. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekünk a kémiatanárunk mondja ezt.
2010. jan. 6. 20:34
 4/11 anonim válasza:
55%
Specko jedno és a s betűn van egy kis v alakú csehül szlovákul mekcsennek csehül hacseknek nevezett ékezet.Azt jelenti mindegy.
2010. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
77%
Bocs elírtam,az előző vagyok:csehül hacsek,szlovákul mekcsen.És egy magyar zenekar neve is ez.Szóval:mindegy.A többi hülyét meg nem értem ,ha nem tudja,minek ír nem-jópofa dolgokat.
2010. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
32%
Román: Secku Jedno-egyre megy!
2010. jan. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
48%
20:45 vagyok.Elég érdekes lenne ha román volna ,ugyanis a román latin nyelv és az egy románul un,una,unul, míg a jedno szláv. [link] itt beírod a magyar helyre,hogy "mindegy" és néz meg a találatot szlovákul vagy itt: [link]
2010. jan. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
secko jedno = všetko jedno (szlovákul) minden mindegy
2010. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Henrik11 válasza:
47%
Bodóczi plíííz. :D Celeb a haversrác.. :D
2013. dec. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szakfordító válasza:
77%

A "wszystko jedno" (sictko jedno - azaz "mindegy") A lengyel kifejezés magyar változata lehet. Sváb nagyanyámtól, és apai rokonaimtól hallottam eddig csak, tehát monarchiás közvetítéssel kerülhetett a magyar nyelvbe. A szlovák eredet ellen szólhat a német rokonokon túl az is, hogy a szlovák kiejtés távolibbnak tűnik. Biztosan szláv eredetű, de szerintem a mi kultúránkba a lengyelektől jött ez át.


A Trianon előtti lengyel határvidéken (pl. Zakopane) mai napig hallani lengyelül a "mi" cigánynótáinkat. Lengyel barátaim esküsznek, hogy azok bizony echt originell lengyel műdalok, és nem is cigánybanda húzza ... hát Rigó Jancsi és a rajkók lelke rajt', mit honnan lopikáltak.


Amúgy "véletlenül" Szlovákiában a Dobos tortát, a Rigó Jancsi tortát, meg a Krémest még a magyar nevén hívják, Lengyelországban pedig közismert a Sarlotka, aminek az eredete szintén a magyar cukrászat, á la Trianon :)

2018. aug. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!