Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fotósok, milyen programmal...

Fotósok, milyen programmal szerkesztitek a képre az aláírásotokat? És szerintetek melyik a legjobb hely a fotók közzétételére? (nem Instagram)

Figyelt kérdés

2014. júl. 8. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban fotós vagy akkor egy saját egyedi oldalon vagy blogon érdemes, és nem beleömlesztve más közösségi oldalakba. Facebook lenne az ideális a széles közönség miatt, de ott korlátozottak a lehetőségek, és minden jött-ment a képei alá írhatja hogy XY Photography miközben köze sincs a szakmához. Kattintani egy képet majd rárakni egy effektet az még nem fotózás, az ilyenre elég az Instagram.


Van külön fotós gyűjtőoldal, például a Flickr, bár ott az ingyenes lehetőségek korlátozottak.

Saját weboldal esetén nem árt ha tudsz programozni, és nem csak egy sablonba feltölteni.

Blog esetén egy egyszerűbb és gyorsabb lehetőséged van, egyrészt a képeket nagy méretben és galériában is feltöltheted, külön címkével elláthatod és rendszerezheted, mégis bejegyzésként egymás alá listázható a tartalom. El lenne különítve mindentől és Facebook-kal ellentétben nem csak egy tucat kép lenne a több száz napi frissített tartalom között amit átugranak. A hátránya viszont hogy be kell indulnia valahogy, ha nem magadnak csinálod akkor időbe telhet amíg kialakul egy állandó közönsége.

Én például az olyan oldalakat szeretem ahol ki van használva lehetőleg minden terület, és nem középre beszorítva három oszlop. Lehet hogy kézzel át lehet alakítani, csak az embereket nem érdekli, nekem egy svéd blogszolgáltató az ami a nagy helykihasználás miatt tetszik (+ letisztult), itt egy random példa (blogg.se):

[link]


Többségében Photoshopot és/vagy Lightroomot használnak szerkesztésre, ezekben pedig lehet aláírást is hozzáadni, még egyesével sem kell mert van benne kötegelt képfeldolgozás. Nem minden esetben előnyös, és azzal is nyilván tisztában vagy hogy milyen könnyen visszaélhetnek a szerzői jogoddal, amikor sokaknak a letölthetőség egyenlő az ingyenességgel és a szabad felhasználással. Nem mindenkit fog egy szolid aláírás megakadályozni (pofátlanabbak simán levágják a kép aljáról az aláírást), ugyanakkor a képet elrontaná egy határozottabb védelem.

2014. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

nem vagyok fotós, csak hobbi szinten csinálom(de úgy mindig:D) csak eddig még nem jutottam el odáig hogy az aláírás is rákeüljön.Igen én sem vagyok annyira a filterek híve..

2014. júl. 9. 01:14
 3/6 anonim ***** válasza:

vannak programok kifejezetten csak vízjelezésre is, kiemelt funkciója a FastStone programoknak is:

[link]


de LightRoom és a legtöbb népszerű fotó szerkesztő/kezelő program tud ilyet és PhotoShopban meg bármit meg lehet csinálni.


jó vízjel egyébként nincsen, mert amelyik nem zavaró, annak a védelmi/forrásmegjelölési funkciója nem hatásos, nem feltűnő, sokan észre se veszik, aki akarja, az meg könnyen eltűnteti, hogy ne legyen útban.

ha meg erőteljesebb a vízjel és nehezebb eltűntetni, akkor zavarja a kép élvezetét, viszont így kevésbé lopják. valamilyen vízjelet mindenképpen érdemes tenni a képekre, már csak azért is, mert ha úgy adódik, hogy pereskedned kell valakivel, akkor a vízjel levágása/eltűntetése egyrészt cáfolja a jóhiszeműséget, másrészt meg súlyosbító tényező, mivel nem csak engedély nélkül használta fel a képed, hanem módosított is rajta, ráadásul szerzőjogi kísérő információt távolított el.


amíg én a képek szélére tettem a vízjeleimet, addig sokan levágták még olyanok is, akik megigérték, hogy nem fogják. amióta a képeim közepén van a vízjel sokkal kevesebben lopják őket. nekem se tetszik, de sajnos ilyen világban élünk. nem szeretek pereskedni a képlopások miatt és elég sokan keresnek meg ilyen gondokkal, hogy ők eddig nem vízjeleztek és most mit csináljanak, mert ellopják a képeiket...


egyébként ezeket gondolom a vízjelekről:

[link]

2014. júl. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
500px még jó oldal, ott kialakíthatsz egy kis portfólió oldalt is (fizetős). Smugmug.com pedig szintén egy jó, bár fizetősen még jobb oldal. Én valamelyest értek a weboldal szerkesztéshez, programozáshoz így fel sem merült, hogy a saját oldalamat én írjam :-). Azt a funkcionalitást, amit egy smugmug havi 1-2e Ft-ért ad, soha nem kódolod le. Facebook nem rossz, ráadásul a legnagyobb rajongóid amúgy is az ismerőseid lesznek, érdemes megmutatni nekik, mit művelsz.
2014. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jó felvetés, a fizetős olalakon (pl. PhotoShelter, PhotoBucket biztosan, lehet, hogy Smugmug és 500px is, ezeket nem ismerem annyira) előfordul automatikus vízjelezési lehetőség is, aminél te mondod meg, hogy milyen vízjelet és ő ráteszi automatikusan, így semmi nem megy ki vízjel nélkül - de ez a többi oldal esetében nem feltétlenül megoldás és nem is mindenkinek van szüksége azokra a funkciókra, illetve nem is mindenkinek éri meg fizetni érte.
2014. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
hogyha csak hobbiból fotózol akkor itt egy ingyenes program amivel egyszerre kb 5 képre lehet vízjelet tenni: [link]
2017. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!