Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most akkor, hogy is következne...

Most akkor, hogy is következnek egymás után a generációk?

Figyelt kérdés
Mindenhol máshogy lehet olvasni, sehol nem láttam két egyforma évszámot.

2014. júl. 8. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Miféle generációk?
2014. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]


Ez a három ugyanazt írja, egyedül a Z-generációs cikk datálja 1995-re és nem '96-ra a kezdetet, míg van ahol '98 a dátum és van ahol a teljes 90-es éveket beleszámolják:

[link]


Felfogás kérdése, nézetek kérdése, társadalmi különbségek kérdése hogy egy generáció éppen mikorra definiálható. De inkább felejtsd el az évszámokat, és csak a meghatározást próbáld követni.


Például a Z generációnál azt írják hogy a digitális korszak generációja, és körülbelül 1995 utániakról van szó. Az internetfüggőség mint jelenség 2010 előtt nem volt ilyen erős, ha visszaszámolsz akkor a legidősebb gyerek is 15 éves akkoriban, ami beleillik ebbe.


Nem is kell a konkrét évszámot nézni és például bekategorizálni magad egy sablonba. A nagyobb lépték jobban megkülönböztető. 95-96-os születésűeknél nem biztos hogy van lényeges különbség, de 90 és 97 között már igen. Internet a kétezres évek középéig nem volt ilyen elterjedt, a webkettő pedig főleg nem. A 90-es évek elején születetteknél az internethasználat a gyerekkorból kimaradt, jó esetben tiniként kezdték el. Míg a 95+-os generáció már 8-10 évesen netezhetett.

2014. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, hasznos volt :)

De mi van az alfa generációval? Valahol 2010-től írják, valahol pedig 2012-től számolják? Akkor most mi lehet a valóság?

Azért keltette fel ez az egész dolog az érdeklődésemet, mert én 97-ben születtem(most 17 vagyok) és pont ennél az évszámnál, nem valami pontosak a leírások. De akár 95 vagy 96-tól számolják a Z generációt, úgy látszik még belesek.

De még érdekesebb az alfa generáció kezdete és a Zvége, mivel egyik oldalon azt írják, hogy a Z-nek 2009-ben van vége, máshol azt hogy 2010-ben de valahol pedig 2012.

Kicsit furcsa :)

2014. júl. 9. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!