Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbüntettek buszon, mert nem...

Megbüntettek buszon, mert nem volt kitöltve a bérletem. A többit lent találjátok (kérdőjel? )

Figyelt kérdés

Kb 1- másfél hónapja az egyik volánbuszon megbüntettek mert nem volt kitöltve a bérletemen az a sor, ahol valamilyen diák igazolvány számot kérnek.

Szóval jött a mélyen tisztelt ellenőr néni, hogy nincs kitöltve és akkor az azt jelenti, hogy nem vagyok diák (megjegyzem, eléggé diáknak tűnök, és még bajszom sincs. Na mindd1 szabály az szabály) Szóval alákellet írnom papírokat meg ilyenek, aztán mondta, hogy postázzák a számlát...

1-2 hétre rá meg is jött, DE nem ajánlott levélként küldték, azaz elvileg nem vagyunk kötelesek kifizetni, legalább is Elméletileg.

Aztán van az ugye, hogy 1 hónap utáni kifizetés esetén 12K-t kell fizetni, ami meg is jött ma. Szintén NEM volt ajánlott a számla...

Jól tudom, hogy ajánlottként kell postázniuk az efféle "fontos" leveleket/számlákat, ÍGY nem vagyunk kötelesek kifizetni, vagy inkább kifizessük a 12ezret és ne keressünk kis kapukat és próbáljuk kiállni az esetleges igazunk mellett?



#csekk #ajánlott levél #posta #számla #levél #pulyka #Ajánlott számla #Sárga tüzelő anyag
2014. júl. 14. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Na ezt jól beszívtad.

Kezdjük azzal, hogy azért mert nincs bajszod, még nem jelenti azt, hogy diák vagy. A férjemnek sincs bajsza, és régen nem diák már.


Az ellenőr a te esetedben helyesen járt el. Ki kellett volna rendesen tölteni a bérletet, és akkor érvényes lett volna, de mivel nem volt kitöltve, és az ellenőr nem rázhatja ki a kisujjából, hogy te hova jársz vagy jársz-e suliba, így megbüntetett.

Neked annyit kellett volna tenned, és megúsztad volna pár ezer forinttal, hogy bemutatod a központban a kitöltött bérletet.

A másik: Tévedés azt hinni, hogy csak ajánlott levelet kell tudomásul venned. EZ NEM ÍGY VAN!

A sima levél is elegendő lesz a bíróság előtt, amikor majd perelnek, és bírói végzéssel kérik a pénzüket. Jobban jársz ha a kitöltött bérletet lefénymásolva elküldöd nekik, elnézést kérsz a korábbi hibádért, és részletfizetést kérsz a büntetésről. Az is lehet, hogy csökkentik a büntetés összegét.

De jöhetsz azzal, hogy nem vagy hajlandó fizetni mert sima levélben értesítettek. Majd X idő után jöhet akár 300 ezres bírság is.

2014. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ... Amúgy Diák igazolványom nem volt, csak iskola látogatási igazolványom amit fel is mutattam, de azt mondta, hogy nem tud mit kezdeni vele...

Akkor esetleg, ha bemutatom a bérletemet és az iskolalátogatásim akkor megúszom?...(Jaa és amúgy 8.-os vagyok illetve voltam és ha belegondolok, akkor azt is írja a diák igazolvány, hogy hány éves vagyok, de ha nem is írná, akkor is 16 éves tanköteles vagyok-na mindd1 ez már lényegtelen) - De akkor ha nem ajánlottként küldik, akkor elvileg jogom van nem tudomásul venni, és ezesetben (amit az imént írtál) csak 1 példány van a levélből így mondthatják, hogy elküldték, de arról nincs papíruk, hogy meg is érkezett... Mondjuk ez így eléggé erkölcstelen ránknézve, de Szerintem 12k sok pénz nem beszélve arról, hogy néhány nap és szülinapom

2014. júl. 14. 20:33
 3/4 A kérdező kommentje:
Aaa másik meg, hogy ha nem is a kifizetési pénzt nézzük, hanem a jogtörvényeket, és egyebeket, akkor elvileg lehetséges a "figyelmenkívül hagyás" nem? (Jaa és a Nagysági sorrendeket(A Hierarhiát értem ezen))
2014. júl. 14. 20:38
 4/4 A kérdező kommentje:
ROSZUL ÍRTAM - *(ELTEKINTÜNK a Nagysági sorrendektől)
2014. júl. 14. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!