Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerinted létezik e Isten?...

Ikoscsik kérdése:

Szerinted létezik e Isten? Hiszel e benne?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mit gondoltok, az univerzumban létezik e rajtunk kívűl más intelligencia?

2014. júl. 19. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem

Nem

Igen

2014. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem létezik, így nem is hiszek benne. Igen, szerintem létezik földönkívüli élet.
2014. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Isten ember által kitalált lény, aki segít eldönteni az embereknek, hogy hogyan értékeljék saját magukat. Isten tulajdonképpen maga a remény. Az egyházak pedig nagy hasznot tudnak húzni, azzal hogy kitalálják a legnagyobb rangú lényt, aki majd megbünteti őket ha nem követik az akaratát. Ezzel aztán elérik, hogy úgy kövessék őket az emberek, ahogy azt megírták. Ha istent keresed, ne egy olyan emberen keresztül tedd, aki meg akarja mondani, hogy mit parancsol neked.
2014. okt. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Amúgy meg, igen létezik ( az emberek teremtették ), hiszek benne, és az azért elég gáz, ha mi vagyunk az egyedüliek, de nem tom
2014. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Attól függ, mit értünk isten alatt. Transzcendentális értelemben létezése számomra az egész világ létezését jelenti. Isten a tökéletesség ebben a tökéletlenül tökéletes világban. Szal tök mindegynek számítanak ezek a kérdések, a lényeg, hogy te tudsz-e istenben hinni. A saját magad által megtalált istenben. A saját magadban felfedezett istenben. Konklúzió: találd meg önmagad. Ja és más intelligencia. Hát persze. Ezerszer fejlettebb is biztos létezik. Mert azt nem vagyok hajlandó elhinni, hogy ilyen hülye fejjel mi lennénk a legintelligensebbek. Meg amúgy a delfin inteligensebb nálunk. Itt is egy konklúzia: Hát hogy a francba ne létezne!
2015. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 világvége1 ***** válasza:
Isten nincs egyik univerzumban sem. Van saját helye.
2020. jún. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!