Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés

Mi a lényege a vibrato énektechnikának?

2010. jan. 12. 15:12  Privát üzenet  

A válasz
vibrato - énektechnikai kifejezés, mely ugyanazt jelenti, mint a hangszerjátékban: a hang magasságának és intenzitásának igen gyors és igen kismértékű hullámoztatását. Énekben a szép, "élő" hangzás egyik feltétele; mértéktelenül és rossz technikával alkalmazva ízléstelen modorossághoz, illetve "mekegéshez" vezet. (Fiziológiailag: a légoszlop sima és akadálymentes rezgése.)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2010. jan. 12. 15:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszi! technikailag, hogy lehet megvalósítani? hallottam olyat is, hogy a hangot rezgeti, meg olyat is, hogy rekesszel vett levegő után a rekeszt remegteti, így hozva létre a vibrálást.. valaki tud vmit?:)

# 2/2Időpont 2010. jan. 12. 15:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a lényege ennek az oldalnak? Buddharobokuty. Uw.hu
Mi a lényege Csáth Géza Fekete csönd című művének?
Mi a Csát Géza Fekete csönd cimű mű lényege?
Mi ennek a képnek a lényege? Úgy vélem, nem értem teljesen.
Facebookon az It Girl játéknak mi a lényege? MIt kell benne csinálni?
Milyen olyan idézeteket tudtok aminek az a lényege, hogy 1000x srácnak kellek csak annak nem aki nekem kellene?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!