Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföld vagy Magyarország?

Kiss Nikoletta kérdése:

Külföld vagy Magyarország?

Figyelt kérdés

A párommal külföldön élünk, nagyon fiatalon jöttünk ki. Természetesen a szívünk haza húz, hiszen ott nőttünk fel, egy városból származunk, így az emlékek is közösek.

Teljesen más ez a világ, mint az otthoni.

Szerintetek javult, vagy romlott az elmúlt évek során otthon a helyzet?

Láttok-e fejlődést, érdemes-e az embernek hazaköltöznie?

És ha lenne egy kis tőkétek, mibe fektetnétek bele ottohn?



2014. aug. 8. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak romlott a helyzet. Nincs munkalehetőség, a vállalkozók sokszor nem fizetik ki a béreket, és be sem jelentenek, és pát hónap után elküldenek. De befektetni sem nagyon érdemes, mert nincs mibe.
2014. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt sajnálattal hallom. :(
2014. aug. 8. 17:55
 3/5 anonim válasza:
100%
Sajnos egyaltalan nem javult a helyzet sot.... sajnos romlott. Alig alig van munkalehetoseg, az emberek alig jonnek ki a penzukbol es mar a nyugdijasok is azt mondjak, hogy ha fiatalabbak lennenek elindulnanak kulfoldre. Szomoru de a helyzet nem valami jo. Remeljuk a legjobbakat!
2014. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, Magyarországról külföld, - külföldről Magyarország. Azok közül akik kint élünk sokan visszavágyunk, nyomós okunk van rá. Hiába magyarázzuk, ezt az otthoniak nem értik meg. Érthető módon mindig az a válasz, jobb ott a fizetés, a többi lényegtelen. Nagyon is lényeges, ezért mi is hazamegyünk ha összejön a pénzünk. A helyzet romlott otthon, befektetni nem szabad, max. ingatlanba, de nagyon megfontoltan. Mi falun szándékozunk ingatlant venni, és megtermeljük majd amit lehet. Lassan,de biztosan önellátókká szeretnénk válni. Nem kívánunk visszamászni a mókuskerékbe. Szerintem más alternatíva nincs.
2014. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az tény és való,hogy külföldön sokkal jobb a megélhetés és Magyarországon az elmúlt években romlott a helyzet. De ennek ellenére sem tudnám itt hagyni Magyarországot. Egyszer azt álmodtam,hogy a szüleim közlik velem,hogy elköltözünk külföldre,rémülve riadtam fel.

Közel lakok az osztrák határhoz max úgy mennék ki dolgozni,hogy minden nap haza tudjak jönni.

Tudom,hogy manapság sok fiatal inkább elmegy külföldre,de én nem tudnám megtenni.

20/F

2018. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!