Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapesten illemtan óra?

Budapesten illemtan óra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én el akarok menni valamilyen illemtanórára hogy a beszédem szebb legyen mert mostanában ezt a "bhazdmeg"et fujom stb.. illetlen vagyok és szép beszédet szeretnék:)

Lehetséges valahol?

Normális válaszokat kérek! Köszi:)



2014. aug. 10. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Tartok órát neked szívesen. Írj
2014. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első lecke:

Illemtanóra egy szó. Ha csúnyán beszélsz, nem szükséges illusztrálni számunkra. Illik megfelelően használni az írásjeleket.

Neveletlenség úgy zárni egy kérdést, hogy Normális válaszokat kérek!


Az illedelmes viselkedés nem csak szép és választékos beszéd, hanem életforma. Régebben sokkal kötöttebb volt, mint napjainkban. S minden szabálynak megvolt a logikája is. Nem hasra ütésre találta ki valaki.


Olvass klasszikus szépirodalmat. Nem leszel menő Jókaitól, Arany Jánostól, Mikszáthtól, de sok olyan szót ismerhetsz meg, amelyek segítenek a célod elérésében. A káromkodás, bár nem illő, de van helye. Persze nem töltelékszónak. Ha ráütsz a kalapáccsal az ujjadra, kicsúszik a szádon, nem dől össze a világ. Ha minden harmadik szavad ilyen, anélkül, hogy bármi bajod lenne, az annak a jele, hogy szűkös a szókincsed. Ebben segítenek a regények.

Még átkozódni is szebben tudsz általuk!

Legyél türelmes mások gyengeségeivel szemben. Legyél előzékeny. Próbáld megérteni az idősek világát.

2014. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előzőhöz linket is szerettem volna még írni, de nem sikerült. Javaslom, nézd át ezt az oldalt: [link]
2014. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!:)
2014. aug. 10. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!