Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ősszel gimi, tanácsok? Sos!

Ősszel gimi, tanácsok? Sos!

Figyelt kérdés
Ősztől városunk egyik legnevesebb, elit gimnáziumába fogok járni, és eléggé izgulok (tudom természetes, de akkor is:D). Az osztálytársaimmal facebookon beszélgetünk, párszor találkoztunk, de csak kevesebb mint a fél osztály. Ez mindenképp könnyít a helyzeten, viszont suli kezdés előtt lesz gólyanap, emiatt is izgulok, na meg az első nap, huhh.. Tanácsokat megköszönnék, sokat utána olvastam a témában amúgy.. Tudom, hogy magamat kell adni de mégiscsak van egy norma,amit a legtöbb ember előnyben részesít. Előre is köszi a normális válaszokat:)

2014. aug. 13. 22:12
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia! :D

Én tavaly ilyenkor kb ugyanígy éreztem,szóval teljes mértékben átérzem a helyzetedet :D

Szóval, nem tudom nálatok mit takar a gólyanap,nálunk 3 napos tábort tartottak az újoncoknak, ahol mindenki ismerkedhetett, előtte ugyanis erre nem igen volt alkalmunk, alig tudtuk pár osztálytárs/évfolyamtárs nevét (én személy szerint 7 embert ismertem, de a legtöbben nuku ismeretséggel érkeztek.) Gondolom nektek ezen a napon lesz az,amit nekünk 3 napra osztottak be, értsd: ismerkedős játékok, csapatjátékok, nálunk volt egy perc és nyersz is, stb, az iskolák ilyen téren igencsak kreatívak szoktak lenni, ezek az események szinte kivétel nélkül jól szoktak sikerülni ahogy én hallottam :3

Az első nappal kapcsolatban pedig tényleg nem kell aggódni, tanulásra aligha kell számítani, általában ilyenkor van órarend-osztás, osztályfőnökik,még több ismerkedés, semmi megterhelő. Ilyenkor mindenki próbál még kedves lenni és hozni a legjobb formáját,mindenki próbál mindenkivel beszélni,hacsak nem egy roppant antiszoc osztályba kerültél. Aztán idővel kialakulnak majd a szorosabb baráti körök, valahol ez már első-második hónap végére megvan,más sulikban félévig, vagy év végéig is elhúzódhat, közösségtől függ.

Namármost a "normák" amiket mindenki előnyben részesít nagyjából a következőket takarja: legyél nyitott, próbáld adni önmagadat, bár ilyenkor még mindenki kicsit visszafogottabb, de a főbb karaktervonásaidat simán a tudtukra lehet adni anélkül, hogy túl erőltetettnek tűnnél (mert mindannyian ismerjük azt a típust,aki túúúúl sok már az első találkozáskor is, és nagyon látszik rajta,hogy ő aztán tudatni akarja mindenkivel,hogy ki is itt a góré. Ha szerencséd van, te megúszod az ilyeneket, nekem hál' istennek egy osztálytársam sem ilyen ^^), próbálj meg minél több emberrel beszélni, legyél jókedvű, add meg mindenkinek az esélyt, max ha nincs bennetek sok közös vállat vonhatsz,hogy te megpróbáltad, mutass érdeklődést feléjük. A rokonlelkek hamar egymásra találnak, onnantól pedig mindig könnyebb :3 De mindenekfölött NEKED kell jólérezni magadat, anélkül nem fog menni. Szóval nyugi, mély levegő, minden okés lesz, fő a pozitivitás, a többi jön magától:DD

Bocsánat a hosszú válaszért, remélem tudtam kicsit segíteni.^^

16/L

2014. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)) Majd írok hogy mi volt :D
2014. aug. 16. 16:05
 3/5 anonim válasza:
Rendben van, kíváncsi vagyok :D
2014. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval, a titokzatos első nap... Nagyon jó volt :) Gólyanapon megismerkedtünk az osztállyal, így elég könnyedén, stresszmentesen telt a nap. Másofiknak értem be az osztályba, így a nekem legjobban tetsző helyet választottam ki, és a legjobb barátnőm mellett ülök. Az osztályfőnökünk nagyon aranyos :) Köszi a bíztatást, lelkiekben sokat segített. Tényleg túl lehetett élni, nem olyan para. Remélem ez a jó érzés megmarad a továbbiakban is :)
2014. szept. 1. 20:41
 5/5 anonim válasza:

Örülök,hogy minden simán ment:DDD

Sok szerencsét a továbbiakhoz,élvezd ki a kilencediket, hidd el,jó év lesz! :)

2014. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!