Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül kb egy MERCEDES...

Mennyibe kerül kb egy MERCEDES-BENZ W 116 280SE felújítása, veterán vizsgáztatása?

Figyelt kérdés

Először is támpontnak őróla lenne szó! :)


[link]


Másodszor, azért nem választottam mást témát, mert hobbynak szánom, de nem találtam rá megfelelőt, ellnézeteséget miatta. :)



2014. aug. 23. 18:54
 1/5 anonim válasza:

Szia! Ez attól is függ, hogy te mit tudsz rajta megcsinálni. Ha OT vizsgát szeretnél rá, az közel gyári állapotot jelent, tehát úgy kell kinéznie, működnie, ahogy a gyárból kitolták.


Amúgy szinte fogadni mernék, hogy ez az autó a motorja miatt ennyi. Ezt a problémás D-jetroniccal szerelték, ahol elektronikavezérelt a befecskendezés, és jóval megbízhatatlanabb a K-jetronichoz képest. Az igazi probléma az, hogy talán 2-3 ember ért az egész országból ehhez a rendszerhez, a másik, hogy nincs hozzá alkatrész, vagy csak horribilis áron. Ez az összes W116-osra igaz általánoságban, hogy semmit sem kapsz hozzá, a legtöbbet csak egyenesen a Mercedestől, ahol sírva fakadsz egy-két alkatrész árától (pl: üzemanyag-elosztó 600 ezer, üresjárati szelep 110 ezer). Az alját biztos lakatolni kell, kell rá egy új fény, eredeti lemezfelni dísztárcsákkal vagy a gyári barokk felni, természetesen új gumikkal, a hátsó rugó ül, a kipufogórendszer szinte biztos, hogy porrá rohadt. A műszerfal repedt, a bal oldali ülés szétszakadva, rugók kiülve. Ezekhez még az autót se kell megnézni, de ezek javítása, a cserealkatrész beszerzése (ha nem te csinálod), olyan 700-800 ezer forint. Szerintem ez az autó, ha nem te csinálod a dolgokat, olyan 2 millióért már egy szép, abszolút élvezetes élményt nyújt, de az még korántsem OT, ahhoz még egy millió biztosan kellene, elsősorban a millió apróságra. Viszont 2 millióért már kapsz OT-sat is. Romot venni és megcsinálni akkor éri meg, ha szereted egyébként szerelni, illetve akkor tudod, hogy mi mikor került bele, tehát amit te javítod fel OT-ra, az jobb lesz, mint amit megveszel.

2014. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Még mindig én. Én a helyedben inkább egy ilyet vennék:


[link]

2014. aug. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, de a második túl drága. Hát azt még megkérdezhetem, hogy D vagy K-s motor van-e benne, az nem kerül sokba, csak egy telefon.
2014. szept. 3. 19:20
 4/5 anonim válasza:
Tuti, hogy D-jetes, a 280-ast csak karburátorral vagy D-jettel szerelték. Mind a 123-masnál, mind a 126-osnál teljesen visszaléptek a K-jethez, mert jóval megbízhatóbb és egyszerűbb. Amúgy mennyit tudnál rászánni összesen? Mit tudsz te magad megcsinálni?
2014. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jah és igen, ez 280 SE, vagyis S-osztály+befecskendezés.
2014. szept. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!