Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Él valaki Stuttgartban, aki...

Él valaki Stuttgartban, aki segítene? Többi lent

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék tudnátok-e nekem segíteni egy-két dologban. Először is a férjem Stuttgartban dolgozik, és nekem is lesz munkám ott. A 15 éves látássérült lányunkkal szeretnék kimenni, iskolaügyben neki tudtok e valamit hol merre tudnék érdeklődni utána járni mindennek.

2014. aug. 26. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem egészen értelek, Stuttgartban van több iskola, oda iratod be, amelyik a legközlebb van. Az meg végképp nem világos, hogy mi köze az iskolának ahhoz, hogy a lányodnak baja van a látásával.
2014. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mert itthon a vakok iskolájába jár, és itthon sem irathatom be csak úgy valahova, nem tudom ott hogyan működik ez, ők több figyelmet igényelnek mint egy látó gyerek, nem ülhet be csak úgy az egészségesek közé. Tehát valami neki való intézményt szeretnék ott találni ahová minden reggel vihetném mint itthon a vakok iskolájába.
2014. aug. 27. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Németországban nem szokták a fogyatékos gyerekeket (elnézést ha nem korrekt a megnevezés, nem sértö szándékkal írom így, csak nem élek Magyarországon már nagyon régen) külön iskolába járatni, a "normál" iskolákba intergrálják öket. Természetesen fokozottabb figyelmet kap, de sokkal jobb a gyerekeknek, ha nincsenek különzárva egészségügyi problémák miatt. Agyvérzéssel született, Aspergeres, halláskárosult - meg látásproblémás gyerekek együtt vannak az "egészségesekkel", és senkinek sincs emiatt gondja, sem a beteg, sem az egészséges gyerekeknek, sem a tanároknak, sem a szülöknek.


A gyerek természetesen kaphat külön fejlesztöprogramokat, de ezek a beilleszkedést segítik.


Minden jót nektek!

2014. aug. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó hír! Bárcsak itthon is így lenne mert itthon egybezárva a "fogyatékos gyerekek nem húzzák egymást jó irányba hanem épp ellenkezőleg. Köszönöm a választ akkor a legközelebbi iskola lesz a mienk ezek szerint, akkor majd az ott helyben tudom úgyis intézni.
2014. aug. 27. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen helyben célszerü körülnézni, mert az iskolarendszer is más, mint Magyarországon, ezen kivül megéri elöre megnézni, hogy melyik iskola szimpatikusabb - meg esetleg szülökkel elbeszélgetni, hogy nekik mi az adott iskoláról a véleményük.
2014. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!