Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » HUNLAND kamionos cég érdekelne...

HUNLAND kamionos cég érdekelne. Saját tapasztalat esetleg?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi mennyit kell ott melózni, betartják-e a szabályokat a sofőrök és ehhez képest mennyit lehet keresni? De minden érdekelne.

2014. aug. 28. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Én fél évet töltöttem ott, még 2007 - ben. Tehát a tapasztalataim hét évvel ezelőttiek, azaz sok dolog változhatott.


Rohadt sokat melóztunk, akkor kártyás kocsi csak egy kettő volt, korongdobás, szabispapír, ahogy kell. A pénz viszont jó volt, olyan 400 - 600 ezerig, teljes hónapot végigmelózva, 4 - 5 hetente lehetett egy hétre kiszállni, de gyakran ilyenkor is behívogattak belföldezni, kisautóval ide - oda kiszaladni. Nem is a vezetés a nagyobb gond, hanem mikor megálltál a takarítás, 20 óra vezetés után, 4 - 5 óra sikálás, ganélapátolás.


Az állatozás nem könnyű, sok ismeretet igényel, vizsga is kell hozzá, úgy mint pl. az ADR - hez. Olyan országokba járnak, ami ismeretlen lehet, határügyintézés stb., azzal is képben kell lenni.


A kocsik általában jók, szépek, bár ültem nagyon lelakottban is.


Gond van a kollégákkal is, megismertem sok jó gyereket is, de nem kevés a sötét sutyerák, kínszenvedés egy ilyennel egy hónapig együtt lakni, dolgozni, hiszen itt állandó négykezezés van. A góré egy holland fazon, már rég Magyarországon él, nem szerettem, afféle keresztapaként vezeti a céget, nem szerettem bejárni a telephelyre, nekem fontos, hogy jól érezzem magam a munkahelyemen, nem minden a pénz, kell, hogy jó hangulatban dolgozzak, na ez itt nem így volt.


Sok vita volt a pénzlehúzogatás miatt, ugye orosz pályán szórni kellett a baksist, itthon aztán meg nem mindig számolták el.


Aki énutánam pár évvel dolgozott ott, azt mesélte, ma már jobban tartják a szabályokat, de pénz is kevesebb emiatt.


Nem bánom, hogy kipróbáltam, de pont elég volt fél év, nem is kifejezetten a munka miatt, hanem a társulat nem tettszett, mint a megváltás, olyan volt újra egyedül járni.


Összefoglalva: kalandnak, tapasztalatszerzésnek jó, megismerhetsz olyan országokat, ahová nemigen jutsz el más cégtől. Keresni külföldi cégnél is lehet ugyanannyit, sokkal kevesebb stresszel, alkalmazkodással.

2014. aug. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
EZ a megfelő korekt valasz volt kőszőnjűk!!!!!
2014. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hm, ez érdekes -
2016. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
3 - 4 hete kell melózni, de lehet erről beszélni velük. Szabályok...Stauban állsz az állatokkal 15 órás munkaidővel...Tehát az állatokat elkel vinned pihentetni v a lerakóra. A kereset az szép! A felvételinél van tesztvezetés és ez az első 3 - 6 hónap ami szar. Nem egy sofőr mellet vagy, hanem dobálnak téged. Mindig más mellet vagy. Mire megszokod az első sofőrt, már jön a másik. Ezzel kéne kezdeni valamit...
2019. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!