Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minek akarnak az emberek...

Minek akarnak az emberek családban élni?

Figyelt kérdés

Megy ez az ördögi kör.

A szülők a gyerekeiket hibáztatják mindenért.Szegények,de ennek ellenére fel akarják venni a versenyt a gazdagokkal,úgy tenni,mintha nekik ez kötelességük lenne,vagy vágyuk.Pedig csak ez egy idióta megfelelési kényszer,aminek semmi értelme nincs.És generációról generációra folytatódik ez az agyrém.


2014. szept. 1. 20:20
 1/6 A kérdező kommentje:
A vége sokszor erőszak,alkoholizmus,aztán a gyerek még ha nem is akar úgy élni,mint a szülei,más választása nem marad,mert erre kényszerül.
2014. szept. 1. 20:21
 2/6 anonim ***** válasza:

"más választása nem marad"


De marad, nem kell szexelni, meg gyereket "véletlen" összehozni, és ekkor nem juszt ilyen sorsra.

2014. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De szerinted ezeknek az embereknek van annyi eszük?


Egy kis családi pótlékért bevállalnak bármit?

Meg szocpol meg ilyenek.

Nem gondol bele,hogy 20 év múlva mi lesz,csak a most érdekli.

2014. szept. 1. 20:51
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem egy ilyen történtet hallottam.


18 éves gyereknek ezt mondják a szülei.

"Nem bírom eltartani ezt a sok gyereket".

El kell menned.


Aztán az a 18 éves is kezdi elölről azt,amit a szülei.

Elveteti magát vkivel feleségül,mert nincs más választása ha nem akar éhen halni.

Aztán 18 évesen 0 iskolai végzettséggel majd szüli a gyerekeket halomra.És ez így megy tovább.


Nem is értem a szegény emberek miért akarnak így élni.

Nekem soha nem kellene család,szerintem a világ gusztustalanabb közössége,ami létezik.A tagjai egymáson élősködnek anyagilag és/vagy érzelmileg.

Aztán mindenért egymást hibáztatják.


Ha megkérdezik mi az életcélom.Azt válaszolom,hogy mindenkitől függetlenedni,ne kelljen senkinek magyarázattal tartozni semmiért,egyszerűen nyugodtan élni.Akkor néznek furcsán.

2014. szept. 1. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezeknek az intelligencia szintjük nem terjed el idáig. Csak az adott pillanatban élnek, ha éhesek esznek, ha wc-re kell menniük, akkor mennek. Az, hogy mi lesz holnap, vagy a hónap végén, már nem érdekli őket.


Na meg ugye a média is nyomja, hogy "ez kell neked.." 6 millás merci, luxuslakás, nyaralás Dubaiban az olajsejkek között, persze 1 szó se esik arról, hogy 150e Ft-os fizetésből kb 20 év mire eljutnál ide, persze addig 1 fillért se költhetnél megélhetésre.


Nem a család a rossz, hanem azok, akik a pénzért hozzák azt létre, és miután felvették a segélyt magasról sz@rnak a gyerekeikre.

2014. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én mindenesetre örülök,hogy velem bezárul ez a kör.

Én nem akarom más életét elrontani.Olvastam valahol,a szülők stressze,nyugtalansága átmehet tudat alatt is a gyerekekre,ami megnyomorítja őket.

Én meg alapból stresszes vagyok,gyakran nyugtalan,és ezt egy gyerek is biztosan megérezné.


Az én szüleim mindig azt mondták,hogy hát de nekik nem adott senki semmit.

És amikor megkérdezem,hogy akkor minek kellett nekik 3 gyerek,arra azt válaszolják,hogy hát nem lehetett tudni 20 évre előre,hogy mi lesz.Más is ezt csinálta.


Szerintem ez hülyeség,az ember mindig képes értékelni a jelent,és mindig óvatosnak kell maradnia,és tudnia mik a lehetőségei,korlátai.

Nem pedig bedőlni ilyeneknek,hogy szocpol.


Én ezért egy fillért sem adnék gyerekeseknek.Nem szabadna támogatni a gyerekvállalást.Vállaljon olyan gyereket,aki az adott fizetéséből feltudja nevelni,és érez magában annyi ambíciót,hogy változtatni tud,ha szükséges lesz.


Nekem ha havi 1 millát adnának sem vállalnék gyereket.Az is csak 18 éves koráig szólna,aztán lehet,hogy beteg lesz,stb.

2014. szept. 1. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!