Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan működik egy bolt,...

Hogyan működik egy bolt, termékek árulása?

Figyelt kérdés

-mi kell ahoz, h eladhassak?(gondolom kell vmi engedély, vagy vmi)

-hogy működik egy bolt üzemeltetése?(ahogy én elképzelem: keresek egy helyet, kibérlem, berendezem, rendelek vagy készitek bele terméket, hirdetem és ennyi?)

-esetleg egy tulajdonost meghallagtnék, h neki, h indult a dolog mennyit kellett beleölnie, olyat is akinek nem jött össze, mennyit vesztett min bukott a dolog?

-mennyire nehéz versenybe szállni már hasonló, befutott boltokkal?



2014. szept. 2. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Előbb azt vedd számításba, hogy mennyit kell fizetned az állam felé, plusz a bolt fenntartása (közművek, helyiség-bérlet, pénztárgép, internet.

Én azt hallottam, nem vicc, hogy valaki magyar származású, bement valahol az USA-ban az ottai önkormányzathoz, hogy ő szeretne egy boltot nyitni. Azt mondták, nyisson, aztán végezték tovább a dolgukat. Ott téblábolt az ügyintéző asztala előtt, amikor megkérdezte az ügyintéző, hogy segíthet valamiben, erre az illető azt mondta, hogy akkor hogyan kaphat engedélyt. Az ügyintéző tágra nyitotta a szemét és megkérdezte, hogy milyen engedélyre gondolt. Aszondja az illető, hogy hát arra, hogy nyithasson valami boltot. Nyisson, mondta az ügyintéző. Az illető nem értette, úgyhogy tovább kérdezett, de hát valami engedély, meg mit kell fizetnie. Az ügyintéző már aga alatt volt, milyen engedély és mit akar fizetni? Hát valami adót, meg iparűzési adót, meg betegbiztosítási összeget... Ügyintéző látta, hogy egy "hülyével" van dolga és közölte: azt nyit, amit akar, engedély nem kell. Aztán majd jöjjön vissza 1 év múlva, addigra kiderül, hogy megy-e az üzlet vagy nem, akkor majd ha tovább akarja folytatni, akkor beszélhetnek mindenről.

De ez nem Magyarországon történt !!

2014. szept. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Végezd el a Bolti eladói szakmát az esély Kövessi erzsébetben.Meg még egy okjés szakmát.
2014. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!