Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek kihalása után...

Az emberek kihalása után szerintetek milyen lények fogják benépesíteni a Földet?

Figyelt kérdés
Az emberek, mint mindenki tudja, párszáz éven belül kihalnak.A túlzott népességnövekedés és a rengeteg fogyasztás lesz a vesztünk, na meg persze azok a károk amiket okozunk.Én reménykedek abban, hogy nem egy olyan világban fogok élni idős koromban, ahol fejadagra adnak ételt/vizet, és tilos lesz 1-nél több gyereket szülni.Na meg persze bele sem merek gondolni hogy milyen technológia lesz 50 év múlva.50 évvel ezelőtt senki sem gondolta volna szerintem, hogy ilyen modern telefonos kütyük, TV-k, gépek stb-k lesznek.Ki tudja?Talán feltalálják addigra a teleportot is! Na de eléggé elkalandoztam magától a kérdéstől, ez igazából csak a bevezetés volt.Szerintetek lehetséges, hogy akár a túl-modern világban majd a robotok veszik át a helyünket? Vagy megint nem lesz sok millió évig semmi sehol és utánna megjelenik egy olyan lény, ami még az embernél is sokkal fejlettebb, életképesebb és okosabb lesz? Nem szoktam ilyesmiken gondolkozni, de most egyszerűen elöntöttek ezek a gondolatok. Ti gondoltatok már rá hogy milyen megszámlálhatatlanul sok ideig fejlődik a világ? Mi csak egy porszemek vagyunk a történelemben. Az életünk egy másodperc sincs ahoz képest. De hogy utánunk kik lesznek.. megjósolni sem tudnám. Voltak ugyebár először a dinoszauruszok.. aztán nekik is végük lett és úgy jöttünk mi. Személy szerint, lehet hogy hatalmas ostobaság, de úgy gondolom hogy csakis a robotok vehetik majd át az irányítást, akiknek nem lesz szükségük táplálékra, de mivel sokkal okosabbak lesznek az embereknél, így képesek lesznek egy új világ és új generáció kialakítására. Mi a véleményetek erről? Szerintetek kik lesznek utánunk, ha már kihaltunk?

2014. szept. 13. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Öhm.. az a több milliárd állatfaj például, amik most is jelen vannak a világban?
2014. szept. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

"Az emberek, mint mindenki tudja, párszáz éven belül kihalnak."

Tényleg? Én például nem tudtam.


"A túlzott népességnövekedés és a rengeteg fogyasztás lesz a vesztünk, na meg persze azok a károk amiket okozunk.Én reménykedek abban, hogy nem egy olyan világban fogok élni idős koromban, ahol fejadagra adnak ételt/vizet, és tilos lesz 1-nél több gyereket szülni."

Na most akkor szerinted probléma a népességnövekedés, vagy nincs ilyen probléma és nem kell rá megoldás?


"Na meg persze bele sem merek gondolni hogy milyen technológia lesz 50 év múlva."

Ha akarnál sem tudnál, mert ezt senki nem tudhatja.


"50 évvel ezelőtt senki sem gondolta volna szerintem, hogy ilyen modern telefonos kütyük, TV-k, gépek stb-k lesznek.Ki tudja?Talán feltalálják addigra a teleportot is!"

Jó, és? Mi köze ennek bármihez is?


"Na de eléggé elkalandoztam magától a kérdéstől, ez igazából csak a bevezetés volt.Szerintetek lehetséges, hogy akár a túl-modern világban majd a robotok veszik át a helyünket?"

Milyen robotok, miben veszik át a helyünket? A munkában például nagyon jó lenne, ez már nagyon régen megkezdődött.


"Vagy megint nem lesz sok millió évig semmi sehol és utánna megjelenik egy olyan lény, ami még az embernél is sokkal fejlettebb, életképesebb és okosabb lesz?"

Mi az, hogy sok millió évig sehol semmi?

Amíg nem volt ember sok-sok-sok millió évig is nagyon sok minden volt. Többmillió állat, növény és gomba faj, akik rendkívül vidáman éldegéltek.

Arról nem is beszélve, hogy a rendkívül intelligens fajok sem csak úgy bukkannak fel a semmiből, ezek lassú folyamatok.


"Nem szoktam ilyesmiken gondolkozni, de most egyszerűen elöntöttek ezek a gondolatok. Ti gondoltatok már rá hogy milyen megszámlálhatatlanul sok ideig fejlődik a világ? Mi csak egy porszemek vagyunk a történelemben. Az életünk egy másodperc sincs ahoz képest. De hogy utánunk kik lesznek.. megjósolni sem tudnám. Voltak ugyebár először a dinoszauruszok.. aztán nekik is végük lett és úgy jöttünk mi. Személy szerint, lehet hogy hatalmas ostobaság, de úgy gondolom hogy csakis a robotok vehetik majd át az irányítást, akiknek nem lesz szükségük táplálékra, de mivel sokkal okosabbak lesznek az embereknél, így képesek lesznek egy új világ és új generáció kialakítására. Mi a véleményetek erről? Szerintetek kik lesznek utánunk, ha már kihaltunk?"

Ilyeneken lehet gondolkozni, csak az égvilágom semmi értelme és tökéletes időpazarlás.

2014. szept. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ember jobban alkalmazkodik a változó körülményekhez mint kb. akármelyik másik élőlény. Szóval ne hidd azt, hogy az ember kiírtja saját magát, max. lecsökken a népesség(majd újra növekedni kezd), de ahhoz, hogy teljesen eltűnjön az ember valami külső beavatkozás szükséges.
2014. szept. 13. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A jövőben ilyen lények lesznek:


[link]

2014. szept. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!