Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik ilyen esetekben?...

Mi történik ilyen esetekben? (garancia)

Figyelt kérdés

Megveszek egy terméket pl. 40.000 Ft-ért 3 éves garanciával 2014.09.15-én. A termék elromlik a garancia lejárta előtt mondjuk 2017.04.22-én. Az eladó már nem forgalmazza a terméket és nem is beszerezhető, de nekem papírom van róla, hogy 3 éves garanciával vettem 40.000 Ft-ért. Ez esetben az eladótól hasonló árkategóriában válogathatok, vagy esetleg ha drágábbat akarok venni, mondjuk 50.000 Ft-ért, akkor csak 10.000 Ft-ot kell fizetnem, vagy az egészet elbuktam?

Remélem érthető amit írtam, csupán elgondolkoztam hogy ilyen esetekben mi történik.



2014. szept. 15. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem létezik olyan forgatókönyv, hogy elbukod a 40000 ft-ot, ha jogos a garancia. A kártalanítás többféle lehet, ahogy írtad, ha máshogy nem megy, a teljes vételárat vissza kell fizetniük. Még ha az az üzlet meg is szűnik, ahol vetted, a hivatalos szakszervíz, ill a márkakereskedő felelősséggel tartozik a termékért, akkor ők fognak valamilyen módon kárpótolni.
2014. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!