Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az élet fura! Egyszerűen nem...

Az élet fura! Egyszerűen nem értem meg, milyen szabályok szerint működik. Próbáltam a rendes tisztességes ember életét élni, de mégsem azt kaptam amit vártam. Nem mondom hogy rossz életet élnék de mégsem az amire számítottam. Miért?

Figyelt kérdés
sportolok, tanulok, mindent megteszek hogy jó embernek nézzenek, próbálok mindenkihez úgy hozzá állni, hogy késöbb úgy emlékezzen rám, hogy igen, a Bandi az jó arc, kérdezzük meg tőle, ő segíteni fog. Cserébe ezért azt kapom, hogy a barátnőm megbetegszik , az állásom bizonytalan és az mellett még a nyavajás nyaki eredetűfejfájásom is visszatért. :)

2014. szept. 27. 23:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Mielőtt azt hinnétek hogy most épp sajnáltatom magam, előre szólnék , hogy nem így van. Csak kiváncsi vagyok, hogy szerintetek miért történnek a dolgok? miért épp úgy, ahogy történnek? hogyan változtathatunk rajtuk? változtathatunk rajtuk? elöljáróban elmondanám, hogy nem vagyok vallásos, mégis arra lennék kíváncsi, hogy azok az emberek akik vallásosak milyen válaszokat adnának nekem?
2014. szept. 27. 23:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem az összefüggést a tisztesség és a betegségek között...


Persze ha vallásos lennék, biztos kitalálnék valamit, hogy isten így büntet, de ezt te is tudod, hogy marhaság.

2014. szept. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül a betegségekről van szó, csak úgy általában arról, hogy a kemény munka fizetsége az nem a jólét meg a dínomdánom, hanem egy szelet a szartortából persze ez nem mindíg igaz
2014. szept. 27. 23:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy kicsit zagyva leszek, de azért megpróbálom valami értelmes formába önteni a gondolataimat.

Nem vagyok se vallásos, se különösebben "ezoterikus" szemléletű. Még nagyon öreg sem, de azért már bőven nem kamasz.

Saját tapasztalatom az, hogy megkönnyíti az életem, ha úgy állok a dolgokhoz, hogy oké, itt ez a baromira nem kívánt helyzet, mit tanulhatok belőle. Mindenképpen tanulok, hisz meg kell találnom a megoldást egy addig ismeretlen problémára, életeseményre. A saját betegségeimnek próbálom megkeresni az alapját - akár lelki, akár életviteli eredetét. Általában meg is találom - az már rajtam múlik, hogy mit kezdek a felismeréssel.

A szüleim, tesóm betegségét nem tekintem a saját büntetésemnek, vagy az élet igazságtalanságának. Valószínűleg nekik is tanulniuk kell valamit, ami iszonyú pech, hogy ilyen "tananyagból". A kérdésem inkább - jó, mit tegyek, hogy minél előbb meggyógyuljon, vagy ha nem gyógyítható, hogyan segítsek, hogy könnyebb legyen elviselni.

Ha úgy állnék hozzá, hogy: "Peeersze, én jó voltam, erre meg az a kis mocsok élet jól kiszúrt velem, na, majd lesheti, hogy eztán rendes leszek.", akkor úgy érzem, olyan irányba változna a személyiségem, ami hasznot, előrelépést, javulást nem hozna, ellenben keserűséget, rosszindulatot igen, aminek egyenes következménye lenne a még több negatív élmény, míg végül már nem is látnék semmit jónak.

Hogy más mit gondol, azt nem tudom, én igyekszem eszerint nézni mindent, mert segíteni is könnyebb lendületes, kicsit realista-kicsit optimista hozzáállással, mint keserűen, áldozatként.

2014. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Paul Brunton: Az Önvaló bölcsessége.
2021. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!