Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2 keresztnevem van, de az...

2 keresztnevem van, de az egyiket nem szeretem, nem is azt használom, hivatalos helyeken be kell diktálnom mindkettőt?

Figyelt kérdés

Pl. Egy kártya csináltatásnál, vagy egy számlánál ahol teljes nevet kérnek, be kell mondanom a második keresztnevem is?


El akarok menni kérni mondjuk egy X kártyát a nevemre, ahol valoszinuleg elkérik a személyimet is. Akkor a kártyán muszáj ott lennie mindkét nevemnek, vagy elég az amelyiket használom?


2014. szept. 28. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell mindkettő, mert úgy teljes a neved. Ha kihagyod az egyiket egy hivatalos papíron akkor olyan mintha nem is neked állították volna ki.
2014. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ami a személyidben van, azt kell használni.
2014. szept. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hatóság által kiállított iratokat a személyi alapján készítik el, abban mindenképpen szerepelni fog.

A kártyacsináltatáson nem tudom mit értesz, de ha pl. bankkártya, ott nem. Nekem nincs semmi bajom a két keresztnevemmel, de csak az elsőt használom. Az igazolványaimon kívül semmi más helyen nem szerepel a teljes nevem, pedig nem csak bemondásos dolgokról van szó.

Tehát sem a közműszámláimon, sem a bankszámlán, életbiztosításon, könyvtári tagkártyán stb. nincs.

Régebben, amikor a személyi egy könyvecske volt, a kérőlapon aláhúzással lehetett jelezni, hogy mit használsz. Az igazolványt is így töltötték ki a rendőrségen, s hivatalos iratokon is elég volt szerepeltetni az aláhúzott utónevet.

A papírok nem akadályoznak meg abban, hogy azt a nevet használd, amit szeretsz.

2014. szept. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hivatalos helyen, hivatalos név.

Amúgy úgy használod, ahogy akarod.

2014. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, akkor oké. Új bankkártyát fogok csináltatni, de csak azzal akarom aláírni amelyiket használom, tehát nem baj.


Akkor személyin, lakcímkártyán. stb.-n kívül mindenhova írhatom a használt nevem. (Ilyen hogy SuperShop kártya, OTP kártya, MOL Buibis kártya meg mit tudom én)

2014. szept. 29. 11:06
 6/8 A kérdező kommentje:
+ Megyek majd nyelvvizsgázni, na ott ha átmegyek, akkor lehet hogy csak az egyik keresztnevem legyen a bizonyítványomon?
2014. szept. 29. 11:09
 7/8 Kései Sirató ***** válasza:
Nem valószínű. Egyébként hivatalosan is megszabadulhatsz attól az utónevedtől, amelyik nem tetszik. 10 ezer Ft-tal menj be az anyakönyvvezetőhöz és ott alá kell írnod egy kérelmet, a minisztértium engedlyezi, majd kapsz új anaykönyvi kivonatot és ezzel csináltatsz új személyit és mindent.
2014. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bankkártyán szerintem a teljes nevedet kell használni, ami a személyidben van.
2014. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!