Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közösségi szolgálatként egy...

Közösségi szolgálatként egy gyermekotthonban fogok "dolgozni". Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok válaszát várom, akik hozzám hasonlóan kipróbálták ez a fajta "munkát" és mi volt a feladatuk. Emellett az is érdekelne ez mennyire viseli meg az embert lelkileg. Sosem voltam még ilyen helyen, de mindenképp ezt szeretném csinálni és nem feltétlenül, mert kötelező az az 50 óra.

2014. okt. 2. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem dolgoztam, hanem laktam gyermekotthonban. :D Aztán inkább 16 évesen leléptem, elmentem diákmunkában pénztárosnak és kibéreltem egy szobát. Még úgy is megérte, hogy 2 évig köröztek.

Ha rám hallgatsz, ne... Maximum csecsemőotthonba, ahol még kicsik vannak. Én egy kórházban vagyok önkéntes (nem közösségi szolgálat miatt, hanem csak mert szeretem), ami nagyon jó, csak nem tudom, ilyen szerződést kötnek-e. De ha már mindenképp gyerekek, kórházba mennék a helyedben. Én onkológiára járok, és valami hihetetlen, mennyit képesek adni. :)

Gyermekotthonban kétféle gyerek van, akit elvettek a szüleitől, mert csinált valamit, és akit a családja miatt vittek el. Tulajdonképpen mindegy, mert a normális gyerekek 90%-ára is hat a birkaszellem, tehát ugyanolyan minibűnözők lesznek belőlük, mint azokból, akik eleve úgy kerültek oda. Nagy részük roma, viselkedni nem tudnak, és egy teljesen más világban élnek, mint itt kint. Még a szleng is más ott... Mintha valami New York-i gettóba képzelnék magukat :) Rengeteg rendőrségi ügy, verekedések, stb... A nevelőket ugyanúgy megütik, ha akarják. Nem véletlenül égnek ki, mondanak fel nagyon sokan... Nem mondom, hogy nincsenek kivételek, akik megtartják a józan eszüket (pl. én), de elég ritka. És pont tök mindegy lesz neked, hogy van 5 normális gyerek, ha a 6. a torkodnak ugrik.

És egy budai gyermekotthonról beszélek, még csak nem is a gettóban van ez a hely, ahol én laktam pl.

2014. okt. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jajj, hát kicsit most elbizonytalanítottál. Kórházba mentem volna én is, csak a tanárnőnk aki ebben segít beszélt a kórházakkal és nem vállalták. Itt kisgyerekekkel (óvodásokkal és kisiskolásokkal) kell majd lennünk és játszani velük vagy segíteni nekik a háziban. Egyszer mindenképp elmegyek, de ide rendszeresen kéne járnom, szóval remélem jól sül el.
2014. okt. 3. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Ovisok talán még elviselhetőek, de ebből a korcsoportból is vannak szörnyű gyerekek. Mondom ezt úgy, hogy imádom a gyerekeket.

Volt egy kisfiú, aki állandóan mások legyilkolásáról beszélt meg rajzolt, és minden második szava a "szar" és "húgy" volt.

Egy másik az első bent töltött napján késsel indult neki az egyik nevelőnek.

Szóval elég érdekesek...

Ha nem jön be és budapesti vagy, írj a Gyermekvilág-Ágyszínház Alapítványnak, hogy sulis önkénteseket is fogadnak-e. Heti 2-3 óra, de nagyon klassz. :) Sok kórház vesz részt benne, szóval tudsz választani. Nem garantálom, de hátha.

2014. okt. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt még hozzáteszem, hogy vannak kis létszámú lakásotthonok, amik gyakran tényleg jó helyek. Ha ilyen otthonba mész, azt biztosan nagyon fogod élvezni. Sajnos ez a ritkább, mert nagyon kevés ilyen hely van. Ide általában bántalmazott, de alapvetően normális gyerekeket válogatnak össze, 5-10 főt, akik családszerűen élnek együtt a nevelőikkel.

Ha kifogsz egy ilyen helyet, ott ne hagyd. :)

2014. okt. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom milyen a hely, de a Cseppkő Utcai Gyermekotton, ahová megyek. Egyenlőre ezt kipróbálom, de ha esetleg nem jön be megkeresem ezt az alapítványt.

Köszönöm a válaszokat egyébként. :)

2014. okt. 3. 21:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak ott furi arcok, de talán nem olyan durva. Az első gyerek, akit írtam, onnan jött hozzánk. :D Sok sikert!
2014. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!