Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy elrontottam...

Úgy érzem, hogy elrontottam az egész életemet, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

17 éves gimis fiú vagyok. Lassan de biztosan itt az érettségi és fogalmam sincs mivel szeretnék foglalkozni. Már mindenki tudja, hogy miből fog érettségizni, mit tanul tovább, csak én nem. De lehethogy nem is akarok tovább tanulni. Amikor gimibe jöttem, azt hittem, hogy kialakul az érdeklődés valami iránt, de nem így lett. Teljesen demotivál ebben az iskolában minden, egyszerűen semmi felhasználható dolgot nem tanultam eddig, minden óra úgy zajlik, mintha érettségire készülnénk. (ezt nem tudtam jobban leírni, lényeg hogy minden tanár azt hiszi, hogy az ő tantárgyából megyünk érettségizni) Mehettem volna inkább szakközépbe, legalább lenne egy végzettségem.

És nem elég, hogy nem tudom mit szeretnék csinálni, de nem is értek semmihez, úgy érzem, hogy egyszerűen béna vagyok.

Akik azt tanácsolnák, hogy keressek a szivemhez közelálló tantárgyat és arra gyúrjak rá, az megvan: matek. Szeretem a matekot, legtöbb esetben értem is, de biztos, hogy ezzel pénzt keresni nem tudnék.

Mit gondoltok?


2014. okt. 29. 15:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Matekot is csak azért kedvelem, mert számomra átláthatóbb a biológiánál vagy a törinél. Nem szeretek magolni..
2014. okt. 29. 15:17
 2/5 anonim válasza:
Ne izgulj, semmiről nem maradtál le. Olyan tárgyat válassz a kötelezők mellett, amiből a legkönnyebben le tudsz érettségizni. A tanulás sosem árt, nem tudhatod, hogy milyen ismeretekre lesz a jövőben szükséged! A továbbiakban én a helyedben valamilyen szakmát tanulnék. Ma már nincs elég esztergályos, kőműves, üveges, ács, asztalos, kárpitos. Ezek azok a szakmák, amit ha valaki jól csinál, tisztességes megélhetést biztosítanak. Lehet, hogy sikk egyetemre járni, de sajnos a diplomások egyre nehezebben tudnak elhelyezkedni. Egyébként a döntésed nem egy életre szól, bármikor más irányba is képezheted magad.
2014. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Asztalos és a kőműves nem hangzik rosszul, ezek nem lennének rosszak. Villanyszerelő sem annyira rossz, csak oda kéne ugye fizika..
2014. okt. 29. 16:06
 4/5 anonim válasza:
Bár már régebben volt a kérdés szerintem ha szereted a matekot,tanulj ilyen irányba tovább!Van néhány ilyen szakma pl.mérnök.
2015. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azóta tisztázódott bennem minden, tisztábban látom a jövőmet. Matekkal és infoval fogok foglalkozni, úgy néz ki. Rájöttem, hogy csakis magamat hibáztathatom azért, hogyha nem tanulok ebben az irányban tovább, mondván, hogy az iskolám a hibás mert nem tanít meg rendesen.. (ez informatikára igaz, semmit nem csinálunk, hetente van egy óra - néha el is marad). Saját felelősségem, saját életem. Én döntök és tudom mit kell tennem.

Azóta beszereztem pár könyvet a témában, és elkezdtem tanulni. Van pár ismerősöm a szakmában és ők is segítenek, ahogyan tudnak.

2015. jan. 20. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!