Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Több mint három évig voltam...

Futár 1 kérdése:

Több mint három évig voltam édesapámmal ápolásin. Pár napja elhunyt. Most hová fordulhatok, kaphatok e valami ellátást?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 16:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Munkalehetőség egyelőre nincs!
2014. nov. 3. 16:20
 2/3 anonim ***** válasza:
Ápolási ha beleszámít a nyugdíjba akkor kérhetsz munkanélküli segélyt, vagy az önkormányzattól szociális segélyt. Hogy jár-e vagy sem, nem tudom, de ezért kell neked elmenni a munkaügyi központba és az önkormányzathoz.
2014. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Ápolási díj az ápolt halálát követő második hónap végéig jár, tehát, ha október hónapban hunyt el, akkor 2014. dec. 31-éi, ha novemberben hunyt el, akkor 2015. jan. 31-éig jár még az ápolási díj. Ezen felül már most érdemes felvenni a kapcsolatot a Munkaügyi központtal, mert ugyan ellátást nem állapítanak meg, de 90 nap együttműködés kell, hogy az Önkormányzatnál aktív korúak ellátását, ezen belül foglalkoztatást helyettesítő támogatást tudj igényelni.


Remélem tudtam egy picit segíteni.

2014. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!