Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 8 lakásos,1 emeletes társasház...

Hajdu Luca kérdése:

8 lakásos,1 emeletes társasház közös képviselője vagyok. A kérdésem: kit terhel a felelősség abban az esetben, ha a lépcsőházban a lakó balesetet szenved a nem megfelelő világítás miatt?

Figyelt kérdés
Konkrétan az egyik lakó kitekeri a lépcsőházi világító testből az izzót, mert az Ő üveges bejárati ajtaján bevilágít a lépcsőházi fény, s ez Őt zavarja. Én minden esetben visszahelyezem az izzót, Ő mindig kiveszi.Nem érdekli mások testi épsége sem. De ha baj van akkor valószínű hogy engem vesznek elő, hogy nem láttam el jól a feladatomat, illetve gondolom a felelősséget rám terhelnék.

#felelősség #társasházi világítás
2014. nov. 8. 20:31
 1/1 anonim válasza:

igen, felelős lehetsz.

de ha pl. közgyűlést hívsz össze, hogy ez a probléma, odébb kellene tenni a lámpát, ami fejenként 2000 Ft-ba kerül és a lakóközösség inkább nemmel szavaz és vállalja a kockázatot, akkor igazából nincs baj.

2014. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!