Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 43 éves vagyok .2014.10.27...

43 éves vagyok .2014.10.27 kezdettel munkáltatómnak beadtam a rendes felmondásom . Tárgyi évben 11 nap szabadságot vettem ki. Kérdésem -a fennmaradó felmondási időt ( 15 ) napot kiválthatom-e a szabadságomból?

Figyelt kérdés

Jelenleg is dolgozom, a letöltendő időt 2014.11.10 -ig adtam meg.

Egy adott hónapban 15-illetve 16 napot dolgozom , attól függően , hogy 30-illetve 31 napos a hónap .

12 órát 1 adott munkanapon .



#rendesfelmondás
2014. nov. 11. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapfelálás:


Felmondasz 2014. 10. 27-én. Felmondási időd 30 nap, amelyre igényt is tart a munkáltató, tehát nem enged el előbb. A felmondási idő annak közlését követő napon indul el, tehát november 27-ig fog tartani.

A cégnél így munkaviszonyod ebben az évben 330 naptári nap lesz.

43 éves vagy, tehát 1 évre (365 nap) 29 nap szabadság jár, ha nincs 16 éven aluli gyermeked.

Időarányosan a 330 naptári napra viszont 26 jár, amelyből 11 napot már kivettél. Marad 15 nap szabadságod, amelyet a felmondási idő alatt is bármikor kivehetsz, ha a munkáltató engedélyezi, vagy akár ő is kiadhatja Neked kötelező jelleggel.


Ha nem töltöd le a felmondási időd alatt a szabadságokat, akkor a munkáltató köteles azt készpénzben megváltani.

2014. nov. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!