Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet abban az esetben...

Mit lehet abban az esetben tenni, ha a mostani telefonszámom korábbi tulajdonosát bizonyos időközönként engem felhívva keresik? (kicsit érthetőbben lent)

Figyelt kérdés
Másfél éve van meg a mostani mobiltelefonom, azzal együtt persze új telefonszámot is kaptam. Eleinte viszonylag sok téves hívás volt olyan emberektől, akik a telefonszám korábbi tulajdonosát keresték. Ekkor nem is foglalkoztam vele igazán, gondoltam, még csak most kaptam új telefonszámot, biztos nem mindenki értesült arról, hogy a korábbi tulajdonosnak más száma van. De még most is, másfél év távlatából is vannak néha hívások, mindig másoktól. Őszintén szólva kicsit már unom. Amikor látom a kijelzőn, hogy egy számomra ismeretlen számról érkezik egy hívás, akkor már sejtem, hogy újfent a korábbi tulajdonost keresik. Szeretném ezt már lezárni, de fogalmam sincs, hogyan tegyem. Rendőrségre nem akarok menni, mert nincs szó bűncselekményről és gondolom nekik is van jobb dolguk. Próbáltam a mobilszolgáltatómnál utána járni a dolognak, de ebben ők sem tudtak segíteni. Név alapján próbáltam a korábbi tulajdonost elérni, de nem tudtam vele egyszer sem felvenni a kapcsolatot. Mit tehetnék még? Azt nem akarom, hogy amíg ez a telefonszámom él, addig idegenek hívogassanak tévesen. Telefonszámot nem szándékozok módosítani, ez már az enyém, én vagyok a jogos tulajdonosa, másrészt semmi kedvem és energiám nincs ahhoz, hogy az ismerőseimnek elküldözgessem az új számomat.
2014. nov. 12. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszer csak elfogynak
2014. nov. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. Másfél év telt el már, de ma is hívott egy férfi a korábbi tulajdonosra hivatkozva.
2014. nov. 12. 23:15
 3/3 anonim ***** válasza:

De őszintén, milyen megoldásra gondolsz? Mikor hívnak, előtte mondja be egy hang, hogy "Biztos Horváth Gizit keresi? Ha nem, nyomja meg az 1-es gombot. Ha igen, tartsa."

Azon külön elcsodálkoztam, hogy még a rendőrség is eszedbe jutott. Nem tudom, a kivitelezést hogy gondoltad, ismeretlen tettes ellen bejelentést teszel, és majd egy rendőr mindig felveszi neked a telefont, és aki tévesen hív, azzal ismerteti a jogait?

Keresni a korábbi tulajt? Te mit csinálnál, ha valaki felkeresne, hogy "hé, öreg, sokan keresnek téged a mostani számomon." "Ummm, oké..."

Nem vagy te egy kicsit ideggyenge? Köztudott, hogy a szolgáltatók újraosztják a számokat. Ez van, benyelted egy korábban volt drogdealer, autónepper, tőzsdeügynök számát. Megszoksz vagy megszöksz.

Nekem is vannak téves hívásaim, egy miskolci örömlány száma egy karakterrel tér el az enyémtől. És? Megkérdezik, mennyi egy fél óra, közlöm, hogy téves, az élet megy tovább. Másodperceket vesz el az életedből. Aki egyszer tévesen hívott, úgysem fog utána.

2014. nov. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!