Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy munkahelyen, egy közalkalm...

Egy munkahelyen, egy közalkalmazott, ha huzamosabb ideig (pl.2 hónapig) helyettesít egy kollégát, mi vagy ki határozza meg, hogy helyettesítési pótlékot kapjon? Esetleg mit tehet, ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2014. nov. 21. 11:00
 1/3 yuda ***** válasza:

Nem jogilag közelítem meg, hanem ahogy szokták mondani, józan paraszti ésszel.


A főnököd.

Nyilván ennek van jogi háttere, de azt szokták mondani, hogy az emberi kapcsolattartás egyik legősibb eszköze a kommunikáció. Gondolom ezzel semmi újat nem mondok, nem is volt szándékomban.

Szóval fogod a kis lábaidat, odamész velük a közvetlen felettesedhez és rákérdezel.

Egyébiránt, a talpraesettebbek már a helyettesítés előtt rákérdeznek, így tudják jó előre, mire számíthatnak.


Legutóbb egyébként, mikor közalkalmazott voltam, számomra az jött le, hogy a jogi szabályozás mellett helyi szabályozás is van. Magyarán, nem mindenhol fizetnek túlórát, csak ha nagyon muszáj, inkább csúsztatnak. Te esetedben ez egyértelműen nem lehetséges, hiszen két hónapot nehéz lenne. Szóval marad a kommunikáció.


Egyébként pedig, ha a két hónap vége felé jársz és még nem kaptál semmi pótlékot, se rá nem kérdeztél, akkor hadd ragadjam meg az alkalmat, hogy elsőként gratuláljak! :)

Magadnak köszönheted.

No komment!

2014. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi rendszeresen helyettesítjük egymást, de soha senki semmilyen pótlékot nem kapott, se helyettesítéskor, se túlóra esetén. A mi osztályunkon csúsztatni se lehet, azt mondta a főnök, menjek haza időben... csak akkor a végén meg azért kapom meg a magamét, mert nem végeztem el a munkám... 1-2 osztályon csúsztatnak csak.

Amikor még több osztályon ketten vittünk egy-egy részt mindig volt átrakható ember aki le tudott helyettesíteni mást, most viszont már majdnem mindenhol egyedül vagyunk, így nem szimpla helyettesítés van, hanem a saját munka (ami pár éve még kétszemélyes volt) plusz még egy ember helyettesítése... a kedves igazgató szerint aki nem bírja az elmehet, mert sorban állnak az álláskeresők...

A barátnőmnél is így van, a kolléganője elment GYED-re, rászakadt a munka és hiába veri az asztalt, csak ígérgetnek.

2014. nov. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, szerencsére nem rólam van szó, és a kommunikáció nem segített a kolléganőnek, mert a főnöke, hmmm.., FŐNÖK!Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni, de sajnos tényleg nem áll a dolgozó mellett senki.., csak a munka és a teher nő, a fizetést meg majd szétosztják "odafönt". Még egyszer köszönöm
2014. nov. 27. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!