Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Már egyórája tanulom a két...

Már egyórája tanulom a két oldalas történelmet és nemmegy a fejembe, és még van 2x annyi. Mittegyek? 14/L

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy tudsz jobban tanulni. Kipróbálhatod, hogy leírod többször az anyagot egy külön papírra, vagy ha hang alapján tudsz tanulni, akkor felmondod és hallgatod, vagy ha semmi nem válik be, akkor írj puskát. XD
2014. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is érsd meg az anyagot,ne magolj.Nekem ha sehogy nem ment odaképzeltem magam.Pl én voltam Mátyás király:)
2014. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

első komizónak : nemtudok puskázni, mert a tanbá mindig felénk áll, mert ismer minket

második komizó : csak magolással megy a fejembe de nagyon lassan...

2014. nov. 30. 18:57
 4/5 anonim válasza:

Nekem 70 oldalt kellett egy vizsgára megtanulnom történelemből, múlt hétre. Határozottan nem sorolnám a kedvenc tárgyaim közé.


Én azt csináltam, hogy vázlatot készítettem, rövidebb tételeket dolgoztam ki, illetve több forrásból tanultam, hogy többféleképpen olvassam el ugyanazt az anyagot. Értsd: egy tankönyv, egy netes kidolgozott tétel, az órai jegyzeteim, valamint az, amit én leírtam. Sikerült a 70 oldalt körülbelül 10 oldalra redukálnom, persze, géppel. Éjszakát nappallá téve ugyan, de 4-5 óra alatt sikerült kidolgoznom és elfogadhatóan megtanulnom.


Próbáld ki, hogy neked hogyan válik be. Egyeseknek segít, ha különböző színű szövegkiemelőkkel kiemelik a különböző fontos részeket a könyvben. A színek segítenek egyfajta képet megjeleníteni előtted, és jobban fel tudod idézni, hogy a könyv adott részén mely szövegrészlet volt, ha többször elolvasod.


Másoknak az válik be, hogy felveszik a saját hangjukat, amint felolvassák/felmondják a tételeiket és visszahallgatják.


Nagyobb anyagmennyiség esetén nekem nincs időm tanulgatni, magolgatni. Ezeket a módszereket alkalmazom, nekem idáig beváltak.


Csak ne felejtsd el elvinni a dolgozatkor használható segédeszközöket :) (pl. történelmi atlasz), mert én legutóbb a kapkodásban elfelejtettem szöveggyűjteményt vinni egy irodalom dolgozatomra. Nem lett jó vége.

2014. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3. komizó: ksznm, kipróbálom :)
2014. dec. 1. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!