Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik két nyelvet a legérdeme...

Melyik két nyelvet a legérdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Én harmadik óta angolt tanulok, most megyek középsuliba és nem tudom, hogy mit vegyek fel második nyelvnek. Én személy szerint a franciát akarom, de apa azt mondta, hogy azzal nem megyek semmire és inkább németet tanuljak, amit meg nem szeretnék.

2014. dec. 2. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Most akkor az a kérdés hogy mit érdemes, vagy az, hogy mit szeretnél?
2014. dec. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
A franciával nem mész semmire? Többen beszélik , mint a németet. Oké nem Közép-Európában, de nem is csak ott gondolkozhat az ember. Ha nem kimondottan Ausztria vagy Németország a cél akkor tanuld a Franciát. A német szenvedés lesz, ha nem is akarod.
2014. dec. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Közép-Európában még az oroszra van nagy kereslet. Persze ugyanazt tudom kérdezni, mint az első válaszíró; az a kérdés, mit érdemes vagy az, hogy mit szeretnél?
2014. dec. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlati oldalrol nezve Magyarorszagon az angol+nemet talan elonyosebb mint az angol+francia.


De en is azt mondom, ha francialul szeretnel tanulni, akkor tanuld azt.

2014. dec. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Nem tudom, hogy megfogalmazni. Jobb, ha úgy fogalmazok, hogy: Melyik nyelvet a legérdemesebb tanulni másodikként az angol után, a német kivételével?
2014. dec. 3. 19:11
 6/6 anonim ***** válasza:

De még mindig nem tudunk rólad semmit. Ez függ attól,hogy hol szeretnél elhelyezkedni. Azt se milyen területen(szak). Sőt a konkrét cég még megint egy új lehetőség.

Például, ha nem mész Japánba akkor a Japán haszontalan, kivétel, ha olyan céghez kerülsz aminek van Japán érdekeltsége.

A mandarint több, mint 1milliárdan beszélik, de az se ér semmit, ha nem kell használnod. A spanyollal ugyan ez a helyzet.


Minden esetre én azt mondom, ha eltudnád képzelni az élete Franciaországban és a szakterületednek megfelelő állást is találnál ott akkor tanuld azt.

2014. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!