Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki az, aki áttért a normális...

Ki az, aki áttért a normális cigiről az e-cigire és ezáltal sikerült leszoknia?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy ki kellene próbálnom az e-cigit, hátha könnyebben le tudnék szokni. Segíthet szerintetek, mert akkor karácsonyra meglepném magam egy készlettel. :) Ötletek, tapasztalatok? :)

2014. dec. 4. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én próbálkoztam vele és pár hónapig ment is a dolog, de aztán visszatértem a cigihez. Ne hidd, hogy ugyanolyan, mint a cigi, már ehhez is kell akaraterő, hogy csak ezt szívd és ne a cigit. Egyébként ismerek olyat, aki több éven át cigizett, aztán e-cigit, végül semmit.
2014. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült, másfél éve 30 év dohányzás után.

Egyik percben még rendes cigit szívtam, azóta csak e-cigit.

Csak normális e-cigit kell venni, nikotinos folyadékkal.

2014. dec. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A másodiknak pedig gratulálok is! :)Akkor hát kipróbálom. :)
2014. dec. 6. 18:28
 4/5 anonim válasza:

Először is az e-cigi nem leszoktató eszköz. Az e-cigi egy alternatíva, a dohányterméktől különböző nikotinbeviteli lehetőség. Nem leszoksz vele, hanem megváltoztatod a módot, ahogy nikotinhoz juttatod a szervezetedet.

Ettől még felhasználható arra, hogy megválj a cigarettától, és ha ez a cél, a későbbiekben az e-cigit is leteheted vagy nikotinmentes utántöltővel használhatod, de az elsődleges felhasználási terület nem ez, hanem hogy lehetőséged legyen a nikotinfüggésedet dohány és égéstermék nélkül kielégíteni, ezáltal jelentősen kevésbé káros formában jutni nikotinhoz.


Milliós nagyságrendű világszerte az elektromos cigaretta felhasználóinak a száma. Köztük nem kevés a hosszútávú használó, illetve olyan, aki már nem használ többé dohányterméket, vagy akár nikotinos utántöltőt sem.

A siker legnagyobb részt azon múlik, hogy megfelelő készüléket, folyadékot használ-e az illető, és tudja-e, hogyan kell ezeket helyesen használni. Akik kipróbálnak valamilyen e-cigit és végül visszatérnek a dohányzáshoz, gyakorlatilag száz százalékban azért teszik, mert nem vették a fáradságot, hogy utánajárjanak a témának, és/vagy nem voltak hajlandóak egy megfelelő szettért "sokat" fizetni, megvették a legolcsóbb verziót, ami aztán olyan is lett.

Ha nem akarsz zsákba macskát venni, nem szeretnél úgy járni, hogy végül megint a cigihez nyúlsz, vagy hat készletet veszel, mire egy jó is lesz valamire, akkor vásárlás előtt erőltesd meg magad, és informálódj alaposan. A Google a barátod, az ecigi és a forum keresőszavakra el fog irányítani oda, ahol megkapod a megfelelő segítséget.

2015. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én 27 év cigizés után, nem egészen 2 hét alatt álltam át az e-cigire. Viszonylag elég könnyegén.


Először nikotinost szívtam, aztán elég hamar rájöttem, hogy nem a nikotin az, ami miatt szívom, hanem a dohányzás élménye miatt, úgyhogy elég hamar ki is iktattam a nikotint. Semmilyen problémám nem volt vele, imádtam, de most már azt sem szívom.


Egyébként nem is értem, hogy az emberek miért hiszik azt, hogy a nikotintól függ az, hogy ők most dohányzónak számítanak, vagy sem?

2015. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!