Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz ez? Nyáron szeretnénk...

Igaz ez? Nyáron szeretnénk összeházasodni. A párom (vőlegény) görög katolikus én pedig (menyasszony) római katolikus vallásúak vagyunk, de itt bonyolódik a történet.

Figyelt kérdés
A római katolikus pap szerint akit szerettünk volna, hogy összeadjon minket, csak egy görög katolikus teheti meg, mivel a katolikusok esetében a férj/vőlegény vallása a meghatározó.Így véleménye szerit kell keressünk egy görög katolikus papot aki összeadhat minket. Én ezt nem igazán értem...azt hittük, hogy amennyiben mindketten katolikus vallásúak vagyunk ez nem okozhat problémát. Szóval katolikus és református esetében csak egy nyilatkozat szükséges, hogy a születendő gyermekek katolikus vallásúak lesznek, két katolikus esetében meg problémáznak?

2014. dec. 7. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez van...ne Istent hibáztasd és nyilván ne legyél hite hagyott emiatt de az egyházban ez így működik. Minden bizbaszon fenn akadnak mert a nagy könyvben másképp van írva...mintha Jézust érdekelte volna.
2014. dec. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából senkit nem hibáztatok, csak még életemben nem hallottam ilyenről és az interneten utánanézve sem találtam semmi ilyen korlátozásra utaló szabályt, de még csak kommentet sem.
2014. dec. 8. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!