Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bécsiek közül kinek milyen...

Bécsiek közül kinek milyen tapasztalatai vannak munkával és az élettel kapcsolatban? Olyan is írjon aki már nem dolgozik ott.

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 14:01
 1/1 Kim Bo Mao válasza:

Hát ez lehet hosszú lesz...szóval. Én most Bécsben dolgozok, és barátom vissza fog menni Mo.-ra, így úgymond mindkét oldalról meg tudom közelíteni a kérdést.

Képzettséget nem igénylő munkát végzünk mindketten, de általános, hogy munkaidőben 110% munkát várnak el, akkor is, ha "nincs" épp munka (akkor csinálnod kell magadnak kb.). Nekem ez a 2. munkahelyem, az elsőnél 3 hónap után felmondtam, mert nem bírtam, olyan stresszes volt. Barátom épp ott tölti a felmondási idejét egyébként, és ő sem bírta. Baromi stresszes tud lenni, lélekőrlő, hogy nincs rendes szabadidőd-a mi esetünkben persze- mert össze-vissza beosztást kapunk, ami még időközben változhat is, szóval nehéz előretervezni pl.: egy hazalátogatást Mo.-ra. Szerintem vagy 2 hónapja nem voltam otthon...

A munka egyébként lehet "jó" is, és kibírhatatlan. Nagyon nagyon függ, milyenek a munkatársaid és a feletteseid, hogy hogy kezelnek, mert ezek "szabályozzák" kb. az életkedvedet. Ha valahol nem tetszik meg kell próbálni minél hamarabb megpattanni onnan, nem éri meg tönkretenni a lelkedet, meg amúgy sem történhet veled más, ha ugyanazt űzöd...

A lakhatás baromi drága tud lenni, és nekünk nagyon rögösen indult, mert sok pénzt elvitt a kezdetek "ismerős ismerőse", de aztán kerestem olcsóbb lakhatást és találtunk. Az emberek változóak. A barátom egyszer azt mondta Bécsre "ez a hely gonosz". De én például találtam barátokat, és úgy érzem beilleszkedtem...

Az emberek lehetnek itt nagyon nagyképűek és bunkóak, lenézőek, de ugyanúgy lehetnek kedvesek és odaadóak. Nem fekete-fehér az élet itt se :) (Hála az égnek)

2015. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!