Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jobb matekból?

Hogyan legyek jobb matekból?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok, és ráadásul Nyelvi előkészítőre járok(ez azért van, mert 5 éves a suli.Angol infóra jelentkeztem, és kötelező a Nyelvi előkészítés), de nagyon nem megy a matek.Nyelvi előkészítői matekon a 6.-os 7.-es 8.-os matekot csináljuk, de még azokat sem értem.

Eddig 3 dogát írtunk matekból, az egyik témazáró, és az egyik 2-es a másik 1-es és a témazáró is 1-es lett.

Eddig nagyon úgy látszik, hogy meg fogok bukni, de ezt nagyon nem akarom.

Ha az mondom tanárnak, hogy magyarázza el még egyszer, akkor annyit mond, hogy 'ez általános iskolás feladat, ne keljen már többször elmagyaráznom'.

Hiába mondom, hogy nem értem..

Van még rajtam kívül 5 ilyen gyerek, de ők nem szólnak semmit.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan legyek jobb matekból?

Sok ilyen kérdést láttam, és a legtöbb helyen az volt a válasz, hogy 'Gyakorolj'.Ezzel csak az a probléma, hogy nem tudom megcsinálni a feladatot, így nem is tudom gyakorolni.Az elvégzésével/levezetésével is problémám van.A többi tantárgy jól megy, csak ez a matek sz*r.Szóval nem tudok gyakorolni, mert nem tudom a lépéseket, hogy hogyan kéne kiszámolni.

Hogyan lehetnék jobb matekból?


2014. dec. 9. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ezt használni gyakorláshoz:

[link]

Teljesen kezdő dolgok a jobb-felső sarokban:" Kezdjük elölről" sorozat.

Konkrét feladatokat kérdezzél, a megfelelő helyen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2014. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem nagyon segített :/
2014. dec. 9. 23:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Osztálytársak közül nincs olyan, aki érti, és elmagyarázhatná neked?
2014. dec. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van egy osztálytársam aki nagyon érti, de ő úgy magyaráz, hogy inkább a tanáré, akiét szintén nem értem.

Szóval osztálytársam meg tudja csinálni, csak sokkal bonyolultabban mint ahogy tanár elmondja.

2014. dec. 10. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:

És a könyv? Elvileg azokat úgy írják, hogy abból is meg lehessen érteni. (legalábbis nekem így utólag tök érthető, az is, amit azóta már nem tudnék megoldani, persze tudom, hogy "élőben" tök más a helyzet)


És azok, akik mondjuk csak 2-es 3-masra tudják? Azok is tudnak valamit, tehát szerintem ők is tudnának segíteni.


Vagy esetleg külön tanár?


Egyébként ha a 6. 7. 8. osztályos anyag nem megy, akkor 6. 7. 8.-ban hogy mentél át matekból? Másodszorra már sokkal könnyebnek kéne lennie ugyanannak.

2014. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A könyvet már átnyálaztam és ott csak feladatok vannak és nincs leírva, hogy hogy kell megoldani.

Abba még nem is gondolkoztam, hogy a 2-es 3-as tanulóktól segítséget kérjek.EZ jó ötlet.

Általánosba úgy mentem át, hogy ilyeneket mi nem tanultunk.Meg is lepődtem mikor azt mondta a tanár, hogy ez általános iskolás feladatok

2014. dec. 12. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!