Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Eneloop elemhez jó ez a töltő?

Eneloop elemhez jó ez a töltő?

Figyelt kérdés

Varta gyorstöltő (Delta-v, csepptöltő)

[link]

Az egyik oldalon azt ovlastam a töltési áram értéke 350 a AA esetében. Tudom, hogy 4-500 az ajánlott, de ennyiért talán ez is megteszi


Vennék én normális eneloop töltőt is (BQ CC16), de sajnos külön töltőt nem árulnak, csak 4db elemmel. Nekem már van hozzá 4 db 1900mAh elemem.



2014. dec. 15. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyi a különbség, hogy az Eneloop saját töltője nem használ csepptöltést, mert az akku nem szereti, a Vartánál meg úgy általában a többinél alap. Rövid távon nem lesz belőle baj. Amúgy meg: [link]
2014. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is néztem, de rosszakat olvastam róla itt az oldalon is, már csak az alacsony töltési áram értéke miatt is. Vagy félreinformált vagyok? :)
2014. dec. 15. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt a Panasonicot nem ismerem, nekem Sanyo NC-MQN04E van, azzal használom már vagy... évek óta és tökéletes. Viszont nem gyorstöltő, 12 óra kell neki. A Panasonicot gyorstöltőnek nézem, ott nagyobb a töltőáram, jobban is melegszik az akku töltés közben és hosszabb távon nem tesz jót neki, annak idején a disztribútor azt mondta, hogy ha hetente töltöd és mindig gyorstöltőt használsz, az akku élettartamának több, mint a harmada is elveszhet.
2014. dec. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A töltés ideje annyira nem is fontos nekem, az elemek xbox kontrollerbe mennek, amik nincsenek mindennap használva. A töltővel is csak azért cöcölök, hogy ha már van elemem ráadásul eneloop, akkor sokáig kitartson. Szerintem jó lesz ez az olcsóbb panasonic töltő amit linkeltél. Köszi a helpet!
2014. dec. 15. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!