Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Facebook-on, hogy lehet...

Facebook-on, hogy lehet beállítani, hogy xy adatlapját megnézve, ne lássa, hogy én megnéztem, tehát maradjak anonim?

Figyelt kérdés
Ezt tapasztaltam, hogy én is látom, hogy egy bejegyzésj irt az illető ráklikkeltem a nevére, és kiirta a bejegyzése mellé, hogy láta ez és ez....hát ez mit mondjak, hogy maradjunk anonimek??????

#Facebook #beállítás #anonim #bejegyzés megnézése maradjon anonim
2014. dec. 18. 20:34
 1/2 2xSü ***** válasza:

Valami nagyon összezagyválódott nálad.


Válasszuk külön a dolgokat.


Az, hogy belépsz a Facebookra, az lehet látható, de el is tudod rejteni a chat beállításánál, hogy ki lássa, hogy online vagy, és ki nem.


Az üzeneteknél is így van. Ha valaki nem lát online-nak, akkor az üzenetnél sem jelenik meg – tudtommal –, hogy elolvastad az üzenetét. De ezt nem tudom, én azért megyek fel a Facebookra, hogy ott legyek, és elolvasom, amit nekem írtak.


Aztán ott van egy személy adatlapja. Hogy kinek az adatlapját nézed meg, azt a rendszer nem mutatja, semmilyen formában nem lehet lekérni a rendszerből. Ennek az az oka, hogy egy személy adatlapját nem feltétlenül azért keresem meg, mert rá vagyok kíváncsi. Pl. lehet félrekattintás, lehet hogy valakire vagyok kíváncsi, akire csak annyit tudok, hogy az ő bejegyzése alatt írt kommentet. Tehát mivel a szándék nem egyértelmű, ezért nincs is ilyen jellegű visszajelzés. Te sem tudod megnézni, hogy kik nézték meg az adatlapodat, vagy bármelyik bejegyzésedet.


Aztán ott vannak a csoportok. Ott megjelenik az, hogy láttad-e az adott bejegyzést vagy sem. Ez sokkal inkább ráutaló magatartás. Azért csatlakoztál egy csoporthoz, hogy a csoporttagokkal kommunikálj. Ha nem akarsz kommunikálni velük, akkor vagy ne nyisd meg a csoportot, vagy ne lépj be, illetve lépj ki, ha bent vagy.


Az oldal is máshogy viselkedik. Ott megint nem látszik, hogy ki látta a bejegyzést, vagy ki nem.


Tehát az oldalnál, illetve a személyek adatlapjánál csak tevőlegesen lehet nyomot hagyni – lájkolás, kommentelés, stb….


A csoportoknál, illetve üzeneteknél lehet enélkül is nyomot hagyni. De ezek kimondottan kommunikációs céllal születnek. Ha nem akarod valakinek az üzeneteit olvasni, akkor töröld az ismerőseid közül. Ha elfogadsz tőle üzenetet, akkor úgy korrekt, hogy ő is értesüljön arról, hogy megkapta-e. De mint írtam tudtommal a chaten való láthatóság beállításai ezen válaszüzenetre is kihatnak.

2014. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, csoportnál láttam valòban. Az ottlévők munkát keresnek.
2015. jan. 4. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!