Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek Van-e esélyem...

Szerintetek Van-e esélyem kijutni?

Figyelt kérdés
külföldre dolgozni mint szakmunkás, nyelvtudás nélkül? Nem lustaságból nem tanultam idegen nyelvet, hanem mert hallássérült vagyok. Hallókészüléket viselek, amivel a mindennapi életbe elboldogulok. Mondhatom majdnem mint egy "rendesen" halló ember. Persze olyan sosem lesz, a hallásom. Eddig egyik munkahelyemen sem volt ez kizáró ok a szakmámba. Kérdésem . Külföldön ezt hogy kezelik? Valakinek ilyen irányú tapasztalata?
2010. febr. 2. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

NYelvtudás nélkül semmi esélyed - ha az anyanyelveden is csak "majdnem" úgy boldogulsz, mint akinek nincs baja, akkor egy idegen helyen még rosszabb.

Ha itt nyugaton valaki halláskárosult, azt nem veszik negativnak, sokkal kevésbé, mint Magyarországon, DE ha nem értik, amit mondasz (mert nekik iedegen nyelv), meg te se érted öket, akkor hogy tudnál valamit elvégezni, hogy tudnák elmondani, hogy mit csinálj?

2010. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a hallókészülékkel hallasz úgy majdnem, mint egy "normális" ember, akkor nosza és iratkozz be egy nyelvtanfolyamra.

H nyelvet nem is ejted tökéletesen, azért megérteni megértenek. Ha jó szakember vagy akkor a halláskárosultságod nem jelent akadályt, de a nyelvtudás hiánya, az kissé gáz. gondolj bele, símán át is verhetnek.

2010. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha magyar válalkozóval mész ki,neki dolgozol,próbáld meg.
2010. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.igazából úgy értettem,ha magyar mellett dolgoznék,aki nekem eltudja mondani a dolgokat.mert hallottam már olyat ,hogy egy 4-5 fős csoportból elég ha egy tud az adott nyelven.magát a hallókészüléket hogy fogadnák. lehet ha meglátják egyből elutasítanának.(bár nem hiszem)titkolni meg nem akarom(sőt

nem is tudnám)

2010. febr. 2. 16:59
 5/6 anonim ***** válasza:
A hallókészülékkel nincs gond, az teljesen elfogadott dolog - MO-on sokkal több beszólást kapsz.
2010. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az számit,hogy dolgozol.
2010. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!