Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Radics Béla szerb származású...

Radics Béla szerb származású volt, mert a neve alapján azt gondolom igen?

Figyelt kérdés

2015. jan. 2. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Lehetséges, hogy voltak szerb felmenői, de neve alapján roma is lehet. Születni Angyalföldön született, bár ez sem jelent sokat.
2015. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igen azt tudtam hogy angyalföldi, olvastam az életrajzát egy régi popzenészeket bemutató könyvben, de a származásáról nem tett említést ezért kérdeztem itt. Bár hogy roma név is lehet az meglep. De nyilván komoly ismeretekkel rendelkezel a névvel kapcsolatban hiszen téged is így hívnak ahogy látom. Te gondolom valóban szerb származású vagy hiszen s-betű nélkül írtad a neved. Ezt onnan tudom (gondolom),hogy én még voltam sorkatona mégpedig Kalocsán. És jó néhány szerb nemzetiségű katonatársam volt akik a környező településeken laktak. Bár a keresztneved az nem szerb, azt hiszem legalábbis, persze lehet tévedek, de nem rémlik mint szerb női név. Mert női névnek tippelem az a-betüs végződése miatt.

2015. jan. 2. 23:26
 3/8 anonim ***** válasza:

A mamám olasz.

Radics Gigi, Radics Béla politikus, Radics Béla prímás jut hirtelen eszembe a romák közül.

2015. jan. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igy már értem. Ezekszerint olasz név a Gigliola.Oda már sokkal inkább illik mármint az újlatin nyelvek közzé a keresztneved mint a szláv nyelvcsalád bármelyikébe. Bár a helyes kiejtésére kiváncsi lennék. Leírva kifejezetten esztétikus. Köszönöm hogy olyan későn is válaszoltál!
2015. jan. 3. 13:26
 5/8 BlackHand válasza:
Nem tudom milyen származású, de nekem így hívják a villanyszerelőmet. :-)
2015. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Radics Béla Magyar nemzetiségű volt.
2015. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Bizony Magyar volt Béla Kapitány.

Annak is tartotta magát, sem szerbnek, sem cigánynak, aki ismerte Őt személyesen, az tudhatja igazán :)

2020. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Romániából (talán Bukarestből) származott a családja, ezt olvastam.
2022. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!