Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megírtam egy könyvet, bár...

Megírtam egy könyvet, bár csupán 14 éves vagyok, de szeretném elküldeni egy kiadónak. Szerintetek jó ötlet lenne? Egész jó munka lett, félek talán elveszik tőlem. A mai világban.

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább attól félnék, hogy amire te meg nagyi azt gondoljátok, hogy "egész jó munka", az a kiadó szemében egy használhatatlan hulladék.


Persze nem akarok látatlanban ítélkezni, ez csak egy opció.

2015. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, inkább ne küldd el. Fiatal vagy, jó, szeretsz írni (nehogy félreértsd, ez nem rossz!), de közel sincs annyi és olyan szintű tapasztalatod, mint egy felnőttnek. Nemcsak írás szempontjából, hanem felfogásban is elütsz tőlük. Lehet, hogy neked (vagy esetleg a családodnak) tetszik, de ez nem jelenti, hogy valóban jó, nem hemzseg-e helyesírási hibáktól, nincsenek-e benne hatalmas baklövések fogalmazás terén. Kérlek, értsd meg, a csalódástól akarlak megkímélni téged, mert nagy az esély rá, hogy visszadobják nagyjából elolvasatlanul. Nagyon durva szakma ez, nagyon sok kézirat fut be a kiadókhoz nap mint nap, a 80%-a még elolvasásra sem érdemes, nemhogy kiadatásra meg lefordításra más nyelvekre.

Ennek ellenére ne add fel, ha az az álmod, hogy író legyél, küzdjél érte, írjál, de csak saját szórakoztatásra! Egyelőre.

Ui: Én is írok, kizárólag magamnak.

14/L

2015. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyelőre csak gyakorolj. Ha ez az első regényed - és én úgy értelmeztem, hogy az első -, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem adják ki. Sok regényt, történetet kell még ahoz megírnod, hogy minősíthető legyen az írásod. De ez csak a kezdet, nem elbátortalanítani akarlak, hanem ösztönözni, hogy attól, hogy nem adatot ki a regényt, még írj, fejleszd magad, hogy jobb legyél.
2015. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14 éves vagyok. Trilógiát írok. Az első kötet 202 oldal lett, a másodikban 46- nál tartok. Ne törődj azzal, mit mondanak ezek itt, akik nem tudják, milyen az, ha könyvet írsz. Javítsd ki és küldd el.
2015. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, kettes vagyok.

Légy szíves, magyarázd meg, miért nem értek hozzá. Két "jó" könyvemet dobták vissza bármiféle ok nélkül. Tizennégy évesen nem fog semmire menni, ahogy senki sem. Itt igenis számít a kor és a tapasztalat.

Kérdező, az írást ne hagyd abba, majd ha idősebb leszel, próbálkozz be.

2015. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok

Bocs, nem tudtam, de hát nem írtad meg

2015. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!