Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ma miért származik ekkora...

Ma miért származik ekkora probléma abból, ha valaki nagyon nemzeti érzelmű, illetve hazafias?

Figyelt kérdés
Mi folyik ebben az országban?! 9.-es tanuló vagyok. 15 éves. Napi szinten foglalkozom a magyar történelemmel. Imádom a magyar történelmet tanulni is. Nagyon erősen nemzeti érzelmű vagyok. Hazafiasság nálam alap fogalom. Ez az öltözékemen is meglátszik. Nagy-Magyarországos pólót szoktam felvenni,és rá van írva,hogy igazságot Magyarországnak,és persze az elszakadt területeket ábrázolja egy . Hátán pedig nagy heraldika, azaz kettős kereszt van és Trianon felirat. Magyar vagyok Nem Turista pólót is szoktam felvenni és természetesen Harcost is. De soha senkire nem tettem megjegyzést. Nem cigányoztam vagy zsidóztam le senkit. Mégis megbélyegeznek a rasszizmussal és a fasizmussal. Miért? Mert valaki szereti az országát? Ezek a különféle páwa/swag és egyéb metroszexuális stílusok pedig el vannak nézve? Hiszen undorító! De rám mégis azt mondják a hazafiasság miatt,hogy rasszista. Tudom azt is,hogy sok ember,aki árpádsávos,Nagy-Magyarországos vagy Harcos öltözékeket visel általában idegengyűlölő. Tőlem megkérdezik,hogy nem-e szégyenlem magam... Ma itthon maradtam betegség miatt,és apám kapta a telefont,hogy be kellene menni az iskolába az igazgatóhoz (tőle kapta a hívást) mert nagyon nagy baj van velem,túlzásba viszem a rasszizmust. Nem tetszik a cigányoknak,hogy én így öltözöm. Nem tetszik nekem sem az ő undorító,elfogadhatatlan viselkedésük. Nem csináltam semmit,és mégis rám hazudnak ilyesmit,csakhogy keresztbe tegyenek. De nem én vagyok az első. Sok emberrel megtörtént hasonló eset,akit ismerek. Én sok felől hallottam is ilyet. Hát itt komolyan már tilos magyarnak lenni? Tilos lesz nemzeti hagyományokat megtartani,vagy esetleg tisztelni? A végén nálunk is betiltják a saját nemzeti jelképünket ,mert sérti az ide tévedett bevándorlókat? Aki a nemzeti oldalon van,az ássa el magát,mert ez szégyenteljes? Itt pedig uralkodik az amerikai kultúra és a hagyomány? Befogják a magyar száját Magyarországon,de azért mindenki másnak szíve joga azt tenni,amit csak szeretne,nem? Megfenyegettek a cigányok,hogy idézem "vérbe tesznek"... Kérem szépen,hogy működik ez?
2015. jan. 5. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos ez van. Reméljük, hogy változni fog. Nagy Magyarországnak élnie kell a szívünkben, mert különben sosem lesz feltámadás. Bár náciznak, fasisztáznak, rasszistáznak ne törődj vele. Elég ha te tudod, hogy amit te teszel az nem nácizmus, rasszizmus, fasizmus.


Szeresd a nemzeted amihez tartozol, és higgy a Szebb Jövőben!

2015. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Létezik egy jól (sztereo)tipizálható réteg akik feldíszítik magukat különböző magyarságot kiemelő dolgokkal és produkálják a műsort is hozzá, és az ilyen exhibicionista-magyarságtudatot tartják az origónak, ami alatt mindenki más "nem igaz magyar ember".


Mivel ez sokakban visszatetszést vált ki, ezért előítéletesek az emberek. Ahogy "minden cigány bűnöző", úgy "minden turbómagyar rasszista", oda-vissza alapon hozza egységre az országot.

2015. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aki valódi békére vágyik, az semmilyen szélsőséges csoporthoz nem sorolja magát. Magyarnak lenni szép dolog, nagymagyarnak lenni már nem. Szeresd az országod kulturális programokkal, vigyél adományokat rászoruló magyaroknak, faragj magyar motívumos díszeket, termessz őshonos magyar növényeket, vagy vegyél egy tehenet, és adj az ismerőseidnek jó magyar tejet, ha magyar akarsz lenni, de harcospólókkal és trianonhisztivel nem leszel magyar. Igazságot akarsz Magyarországnak, és visszacsatoltatni az elszakadt területeket, de arról már lövésed sincs, hogy a meglévőkön hányan nyomorognak, szenvednek, és milyen könnyű lenne segíteni nekik. Nem csak akkor leszel ellenséges, ha kimondod hogy cigány vagy zsidó, ha felveszed az ilyen pólókat, amikkel hangsúlyozod, hogy te bizony igaz magyar vagy, ők pedig nem, az már a te felsőbbrendűségi érzéseidet bizonyítja. Igen, vannak undorító cigányok, undorító páwák, ÉS undorító magyarok. Nem egy ilyen hős nagymagyart ismerek, és nem egyről hallottam, aki úgy kezdte, mint Te. Szerette a hazáját. Aztán tüntetésekre járt, cigányokat vert, fészbuk csoportokat alapított, liberálisokat fenyegetett, melegeket fenyegetett, és sorolhatnám. Igen, elítélik a HARCOS nagymagyart, mert éppoly undorítóan viselkedik, mint akiket ő maga elítél. Aki nem olyan, mint ti, annak az életéről jogotok van dönteni, ugye? Mert ti, nagymagyarok vagytok a legjobbak, ugye? Egy olyan országban, ahol lóf** jogotok sincs. De lehetne, ha nem lennétek síkhülyék. Mert akár tetszik, akár nem, a magyar nép BUTA. Befolyásolható, felidegesíthető, megvezethető. Ezért van sz**ban az ország, és nem azért, mert szegény, ártatlan hungaristákat mindenki megbélyegzi.
2015. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Utolsónak pedig ajánlanám,hogy olvassa el mégegyszer,amit írtam. Mert nem vagyok náci, és az ilyen ruhákat is abból a célból veszem fel,hogy valamivel teljesebbnek érezzem magam. Példának teszem fel,ha ránézek a pólón lévő Nagy-Magyarországra akkor is valami melegség önt el. Ha a zászlóra nézek rá,bárhol legyen,akkor meg tudom,hogy magyarként Magyarország földjén állok,magyar vagyok, és ez is egyfajta melegséggel tölt el :) Továbbá mondtam,hogy nem cigányoztam és nem zsidóztam le senkit,nem indulatoskodok velük szemben,nem járok tüntetésre, és nem is verem őket.
2015. jan. 5. 15:56
 5/7 A kérdező kommentje:

De akkor előveszem a radikális énem. De ha lehet,ne essék félreértés.


Valaki azt magyarázza el nekem,hogy hogyan lehetne megállítani a cigánybűnözést? Tegyük fel,hogy van ilyen,mivel tény és való,hogy a cigányok nagyon nagy rétege bűnözésből él. No hogyan? Munka lehetőség? Nem fognak dolgozni. Segélyek? Kihasználják a lehetőséget,dolgozótól elveszik a pénzt,amit segélyre szánnak,de az a cigányoknak szokás szerint megélhetésre és rezsire nem elég,mégtöbbet kell szerezni. Fekete "munka" vagy bűnözés következik. Elveszik a segélyeket? Akkor semmi más nem marad,mint a bűnözés. Szóval ha vajszívű hozzá a kormány,akkor is bűnöző lesz,ha elveszi a segélyeket,akkor meg annál inkább az lesz. Mi oldaná meg,ha nem "vagy megkeresed a saját kenyered,vagy éhen halsz" elv? Radikális oldal vallja magáénak,úgy bizony. Egyre csak sz*rják le a nemzeti értékeket és hagyományokat. Az ünnepeket elfelejtik. Ha nemzeti ünnep van,azt is elfelejtik,hogy minek az ünnepe. Aug 20-at például kevesen tudják. Az őseink történetét,mivoltját,eredetét/eredeteit,harcmodorát,életmódját,szokásait nem tudják. Csatákat,helyeket nem tudják. Ha meglátnak egy kürtöt nemzeti jelképként,akkor nem Lehel kürtje jut eszükbe,ha nemzeti dologról van szó,mivel azzá vált már,hanem egy furulyát,ahogy saját fülemmel is tapasztalhattam. De nemhogy Lehet kürtje,azt sem tudják,hogy ki volt Lehel,vagy hogy mi az a kürt. Március 15.-én egyre ritkább azon fők száma,akik viselnek kokárdát. Elfelejtik. Október 23-at is szép szóval leszarják magasról. Trianon sem igazán érdekli őket. Melyik párt tudná megmenteni a magyarságot? A magyar értékeket? A magyar hagyományokat? Az MSZP? SOHA! Fidesz? Jelen pillanatban a drága miniszerelnök a világ második legkorruptabb politikai bűnözője,hazaáruló párt. Ki más,ha nem a Jobbik? Tegyünk különbséget a 2 párt mottója között. Fidesz : Csak a fidesz. Jobbik : Csak a NEMZET. Azért érezni a különbséget,nem? Háttérhatalomba meg bele sem kezdek inkább,így is felhergeltem magam... De ami a legjobban idegesít,hogy elhiszik a finnugor mesét,amit 1960 körül szülhettek ki. Turániak vagyunk. Őseink,szokásaink,modoraik is elárulják,de nem is kell ennyire belemenni,elég ránézni a magyar nyelvre,egyértelműen turáni. De 1960 előtt nem is volt ilyesmi,hogy finnugor a magyar,a második világháborúban ezért pedig pofán röhögték volna az embert. Még a tankot is a turáni eredetről neveztek el. És a tank neve nem más,mint Turán. Ehh......

2015. jan. 5. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:

A magyar történelem tele van legendákkal és mende-mondákkal amit a történelem eléggé megszépített.

"Dugovics Titusz" mint életét feláldozó várvédő például több ország mondájában is szerepel és mindenki magáénak vallja amellett hogy maga a személy vagy tette nem történt meg.

Lehet kürtje, mint a múzeumban található történelmi emlék sem hiteles, ráépült a monda egy meg nem történt eseményre. És még lehetne sorolni a Csele pataktól kezdve a Nemzeti múzeum előtt szavaló Petőfiig, amik legenda szintűvé lettek szerkesztve kisebb részesemények alapján miközben a valóságban ennyi vagy ilyen szintű dolgok nem történtek meg.


Forrás és egyéb történelmi tévedések itt:

[link]


Mindenesetre amit a kérdéshez akartam írni és kimaradt: tudatában és szívében legyen magyar az ember, ne tetteiben és szavaiban. Az is magyar aki nem teszi közszemlére azt másoknak. Mindenki tartozik valahová és érzi magáénak az országot ahová tartozik, de ezt befelé kell érezni és nem kifelé sugározni vagy másokra ráerőltetni.


A második hosszú kommented viszont nettó hülyeség, szerintem 15 évesen ne oszd az észt politikáról, háttérhatalmakról, etimológiáról meg úgy bármiről. Pont az a korosztály vagy aki még alig élt, de már tele van a feje netes propagandával meg konteókkal, míg rálátása sem volt a valódi életre, mert az élete egyelőre annyi hogy iskolába jár.

2015. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem net propaganda. Rengeteg köztük a személyes tapasztalat,köztük az iskolai incidensből leszűrt is.
2015. jan. 7. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!