Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A copyright meddig érvényes?

A copyright meddig érvényes?

Figyelt kérdés
Láttam olyan helyeket ahol így van jogvédve az eszköz: copyright 2007-2011. Akkor most a joggvédettség 2007-tôl 2011-ig volt érvényes? Ma már szabadon használható?
2015. jan. 7. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Weboldalak láblécében ez két különböző dolgot szokott jelenteni. Copyright vonatkozik a teljes tartalomra, és mellette van egy vagy két dátum. Első a létrehozás éve, a második az aktuális évé (ha nem egyezőek akkor nem volt frissítve azóta), ennek nincs köze a jogvédelemhez.
2015. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Útközben eszembe jutott, hogy copyright egyenlô másolásvédelem.
2015. jan. 7. 22:49
 3/4 2xSü ***** válasza:
48%
A szerzői jog – ide tartozik a másolás joga – a szerző halálát követő 70 évig tart elvileg, amit a szerző halála után az jogot megöröklők gyakorolhatnak. Az előző válaszolót megerősítem a Copyright szövegnél a két dátum a létrehozás és az utolsó módosítás dátuma szokott lenni.
2015. jan. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2015. jan. 8. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!