Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek megrendeljem ezt...

Szerintetek megrendeljem ezt a Yamaha HS5-t?

Figyelt kérdés

Mert attól félek, hogy valami mást vagy rossz állapotban küldik el mert jóval olcsóbb, mint a többi.

[link]



2015. jan. 10. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Első szabály: ellenőrizni az eladó minősítését. Ennek több mint 3000 eladásból 1 negatív visszajelzése van csak, tehát jó eséllyel nem fog átverni.

Második szabály: ellenőrizni a szállítást. 75 dollárért küldik ide és még számold rá a 30% vámot és áfát is.


Mire ideér, kb. 126e Ft lesz a vége minimum.


Itthon a Muzikernél a HS5 szett állvánnyal 112900 Ft és még garanciád is van rá.


Titeket nem tanítottak meg az iskolában számolni és olvasni?

2015. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igaza van, hogy nem egyből ebay-en kell nézegetni. Viszont szerintem ez a "Titeket nem tanítottak meg az iskolában számolni és olvasni?" Elég erős volt. Szerintem nem ez volt a gond, csak nem nézett szét, ennyi. Amúgy nem azért, de mindig nyavalyogsz, hogy jajj milyen hülyék itt az emberek... igen, azok, de akkor még mit keresel még mindig itt? Nekem is volt pár válaszom, amire képtelen voltál normálisan válaszolni anélkül, hogy ne lettél volna bunkó... De persze mégegyszer mondom, igazat adok neked, de na...
2015. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mert végtelenül egyszerű dolog elolvasni és egy kattintással megnézni az eladó értékelését, két másikkal meg a szállítási költséget aztán összeszorozni 3 számot, valamint beírni három szót a keresőbe és megtalálni a magyar megfelelőt.

Ennyi kellett volna.


Aki erre nem képes és idejön másokkal megoldatni a problémáját, az időnként számomra nagyon idegesítő, mert nem tudom elhinni, hogy ennyire bénák lehetnek az emberek. Az önálló problémamegoldásra való teljes képtelenség nagyon kihoz a sodromból.


Azért vagyok itt, mert vannak időnként értelmes és kihívást jelentő kérdések is, de még a buta kérdések kapcsán is időnként belebotlok érdekes új információkba, mivel én - az itteni kérdezőkkel ellentétben - kifejezetten szeretek utánajárni mindenfélének és addig általában nem nyugszom, míg választ nem találok.

És még mindig én adom a legtöbb használható választ gitár témakörben, azzal együtt is, ha egyesek szerint bunkóság, ha élesen kritizálom mások butaságát, lustaságát, élhetetlenségét.

2015. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És hozzátenném, ismét sokakkal ellentétben én nem névtelenség mögé bújva teszem ezt.
2015. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mondtam, elismerem hogy igazad van, de akkor sem kellett volna ilyet írni... Akadályoz ez téged valamiben? Sértő rád nézve? NEM! Egyébként meg ha ennyire felidegel, akkor ilyenekre egész egyszerűen nem kell válaszolni, te sem b* szod fel magad, és a kérdező is meg lesz "kímélve".


"És hozzátenném, ismét sokakkal ellentétben én nem névtelenség mögé bújva teszem ezt." Nem azért, de számít ez bármit is? Így főleg úgy, hogy annyit tudunk, hogy közöd van egy bizonyos Aktív Gitár nevű oldalhoz/bloghoz. (Nem tudom mennyire nevezhetem bolgnak. Hozzátenném, hogy egyébként tetszik az oldal, de komolyan.)


Visszatérve picit, lehet hogy inkompetens vagyok, de én csomó kérdésemre rohadtul nem találok semmilyen választ a google segítségével. Konkrét kérdést hiába írsz be, kulcszavakkal meg semmire nem mész, legalábbis nálam így van. Szóval én személyszerint ezért írok gyakran ide. De egyébként nem fog fegyvert a fejedhez, hogy te keresd meg neki (persze abban az esetben, ha te sem tudod a választ)...

2015. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az Aktív Gitáron megtalálható nevem, címem, elérhetőségem.

Nem csak közöm van hozzá, hanem lényegében én vagyok, egyszemélyben csinálom. A Facebookos oldalán is megtudható, hogy ki az oldal tulajdonosa és ott még fénykép is van.


És miért ne számítana? Nem hitelesebb az, ha valakiről tudod, hogy a véleményét és hozzászólást felvállalja, valamint meg tudod nézni, milyen tapasztalata lehet, mennyire érdemes elhinni, amit mond?

Neked mindegy, hogy valamire, amit nem tudsz, egy ismeretlen válaszol, akinek hozzáértéséről semmilyen módon nem győződhetsz meg, mintha egy olyan, aki láthatólag tájékozott a témában?


És amiért keménykedek itt az ilyesmivel, az azért van, mert nem szeretném, ha egy olyan nemzedék nőne fel, aki ennyire képtelen az önálló információkeresésre és kiértékelésre, mivel ez egyre inkább az alapműveltség része. Az lehet, hogy nem jól csinálom, de szeretném arra rávenni az embereket, hogy először dolgozzanak meg maguk a tudásért és ha legjobb szándékuk ellenére, miután minden tőlük telhetőt elkövettek és nem találták meg a választ, akkor forduljanak másokhoz.

Ne szokjanak hozzá, hogy mindent más csinál meg helyettük, hogy elég belekiabálni a nagy netes tömegbe egy kérdést és mindent megtudnak erőfeszítés nélkül...

2015. jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem erre való ott alul, hogy a válaszoló válaszainak hány százaléka hasznos... (persze attól még írhat hülyeségeket). Viszont nem hinném, hogy ezzel egy egész nemzedéket megtudnál változtatni... szerintem ezek a dolgok nem fontosak. Na de felmerül a kérdés: ha az eredmény ugyanúgy a tudás, akkor meg minek tegyen erőfeszítést? Egy problémád van, hogy te a nehezebb utat választottad. Nem tudom hány éves vagy, lehet a te idődben nem volt internet, szóval lehet hogy önhibádon kívül, de ebbe ne menjünk most bele. Szóval nem értem mi a rossz abban, ha valaki megkérdezi itt az embereket. Egy érv szól ellene, hogy sokan téves információkat közölnek, de ezt nem hoztad fel.
2015. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a százalék semmire nem jó, engem nem is érdekel.


Magyarországon akkor kezdődött úgy-ahogy a net használata, mikor én főiskolás voltam. 1996 óta folyamatosan internetezek.

A Kandón végeztem informatikusként 90-ben és 1982 óta foglalkozom számítógépekkel, az első saját gépem kb. '83-ban volt.

Nincs igazad, mert jelentős különbség van abban, hogy kérdezel egyet itt és kapsz egy választ, ami vagy jó vagy nem (és ezt valószínűleg épp azért, mert nem vagy tájékozott, megítélni nem tud biztosan, valamint mivel az se érdekel, hogy a válaszoló ért-e hozzá, még ez se nagyon segít benne), vagy pedig magad jársz utána.

Amikor saját magad keresed, megvan a lehetőséged, hogy eleve több forrást vess össze és mérlegeld az eredményeket, majd magad vond le a következtetést.

Ez részben bővití a látókörödet, részben megtanít a források kritikus használatára, mellesleg közben sok egyéb érdekes dologba is belefuthatsz, ami máskor jól jöhet. Ráadásul nekem jó érzés is, mert megoldok egy feladatot, ahelyett, hogy másra hagynám.

Persze ha valakinek nincs igénye a tanulásra, önálló gondolkodásra és az ismeretei bővítésére, akkor megelégedhet a kétes, gyakran téves vagy csak részben helyes válaszokkal is, amiket itt kaphat.

A válasz helyességét nem akartam külön érvként említeni, mert az benne volt abban, hogy névtelen akárkiktől nem igazán lehet meggyőzően helyes választ kapni. :)

2015. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen értek egyet. De értelmetlen vitázni.
2015. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy értelmetlen lenne, mert én átgondoltam és továbbra is gondolkodom az érveiden és lehet, hogy majd valamennyire árnyalni fogom az álláspontomat, ha meggyőzödöm arról, hogy bizonyos dolgokban inkább neked lehet igazad. :)

Másrészt elképzelhető, hogy másokat is a téma étgondolására késztet, esetleg még talán segít is nekik.

2015. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!