Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés

Valaki elmagyarázná nekem a fizikát? Már sokszor utánna jártam de még mindig nem értem az átváltást. A szüleim se értik még a nővérem se jó fizikából. Tanár is elmagyarázta de a felét nem értettem.

fizika

Keress kérdéseket hasonló témában: fizika

2015. jan. 12. 21:41  Privát üzenet  

A válaszok

Mit szeretnél átváltani mire ? Például 1cm=10mm, 1dm=10cm,10dm=1m, 1000m=1km

1liter=1dm3

sok minden van ,mire vagy kíváncsi ?

# 1/4Időpont 2015. jan. 12. 21:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

km/h,m/s csak ezeket nem értem a többi meg úgymond egy kicsit megy

# 2/4Időpont 2015. jan. 12. 21:55 Privát üzenet

Ezeket az átváltásokat akár lépésekben is elvégezheted.

A mértékegységeket egyenként átváltod, majd visszahelyettesíted az eredeti összefüggésbe.

Például szeretnéd a 100km/h értéket m/s-ra átváltani.

Ugye van két hosszmértéked (km és m), illetve két időegységed ("h" mint óra, és "s" mint másodperc).

És egyenként átváltod őket.

Egy óra az 60 percből áll. Egy perc pedig 60 másodpercből. Vagyis egy óra az 60*60 másodpercből, kereken 3600 másodpercből áll.

1 km az ugye 1000 méter. Vagyis 100km az 100*1000m, azaz 100000m.

Összegezve ha 100km=100000m és 1h=3600s akkor a 100km/h az 100000m/3600s, ami 27,777 m/s.

Innen jön, hogy 1m/s az 3,6km/h. Ha megnézed, 100km/h osztva 3,6-tal az pont 27,777m/s-ot ad eredményül.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2015. jan. 13. 09:53 Privát üzenet
Hominida nevű felhasználó válasza:

A kérdésed elég általános, de szerintem három problémád lehet. Az egyik a prefixumok memorizálása; sajnos a kilo, centi, mega stb. jelentését egyszerűen meg kell tanulni, nincs más lehetőség. A másik gondod a nagyságrendek közötti átváltás lehet, tehát hiába tudod, hogy a mega 1 milló, a centi 1 század, nem tudod kiszámolni, hogy hány centi egy mega. Ehhez a hatványkitevőkkel való számolást és a számok normál alakját kell megértened. A harmadik lehetőség pedig a képletekbe helyettesített értékekkel és a mértékegységeikkel való párhuzamos számolás, ezt viszonylag kevéssé szokták megtanítani.

Van egy könyv, letölthető, nézd meg: [link] . Ennek az utolsó fejezeteiben kifejezetten ezek vannak részletesen leírva. Olvassátok el, és utána mondd el pontosabban, hogy mi is a problémád, megoldjuk valahogy.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2015. jan. 13. 23:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A periódusos rendszer melyik oszlopába tartozik az 1s2 2s2 2p6 3s2 3p4 elektronszerkezetű atom? Valaki elmagyarázná nekem?
Valaki segítene, elmagyarázná a hangközöket? Nagyon fontos!
Elmagyarázná valaki konyhanyelven hogy mit jelent a holt munka?
Mangát szeretnék olvasni az Animeaddicts oldalon, de nem tudok rájönni hogy kell. Valaki elmagyarázná nekem?
Valaki elmagyarázná, hogy hogy kell feldugni a tampobt?
Érdekelne hogy kinek volt már dolga Bet365 100% bónusz megjátszásával? Nem tiszta pár dolog, és jó lenne ha valaki elmagyarázná, hogy hányszor kell megjátszanom a bónuszt, milyen...

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!