Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem a...

Valaki elmagyarázná nekem a fizikát? Már sokszor utánna jártam de még mindig nem értem az átváltást. A szüleim se értik még a nővérem se jó fizikából. Tanár is elmagyarázta de a felét nem értettem.

Figyelt kérdés
fizika

2015. jan. 12. 21:41
 1/4 anonim válasza:

Mit szeretnél átváltani mire ? Például 1cm=10mm, 1dm=10cm,10dm=1m, 1000m=1km

1liter=1dm3

sok minden van ,mire vagy kíváncsi ?

2015. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
km/h,m/s csak ezeket nem értem a többi meg úgymond egy kicsit megy
2015. jan. 12. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezeket az átváltásokat akár lépésekben is elvégezheted.

A mértékegységeket egyenként átváltod, majd visszahelyettesíted az eredeti összefüggésbe.

Például szeretnéd a 100km/h értéket m/s-ra átváltani.

Ugye van két hosszmértéked (km és m), illetve két időegységed ("h" mint óra, és "s" mint másodperc).

És egyenként átváltod őket.

Egy óra az 60 percből áll. Egy perc pedig 60 másodpercből. Vagyis egy óra az 60*60 másodpercből, kereken 3600 másodpercből áll.


1 km az ugye 1000 méter. Vagyis 100km az 100*1000m, azaz 100000m.


Összegezve ha 100km=100000m és 1h=3600s akkor a 100km/h az 100000m/3600s, ami 27,777 m/s.

Innen jön, hogy 1m/s az 3,6km/h. Ha megnézed, 100km/h osztva 3,6-tal az pont 27,777m/s-ot ad eredményül.

2015. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hominida ***** válasza:

A kérdésed elég általános, de szerintem három problémád lehet. Az egyik a prefixumok memorizálása; sajnos a kilo, centi, mega stb. jelentését egyszerűen meg kell tanulni, nincs más lehetőség. A másik gondod a nagyságrendek közötti átváltás lehet, tehát hiába tudod, hogy a mega 1 milló, a centi 1 század, nem tudod kiszámolni, hogy hány centi egy mega. Ehhez a hatványkitevőkkel való számolást és a számok normál alakját kell megértened. A harmadik lehetőség pedig a képletekbe helyettesített értékekkel és a mértékegységeikkel való párhuzamos számolás, ezt viszonylag kevéssé szokták megtanítani.


Van egy könyv, letölthető, nézd meg: [link] . Ennek az utolsó fejezeteiben kifejezetten ezek vannak részletesen leírva. Olvassátok el, és utána mondd el pontosabban, hogy mi is a problémád, megoldjuk valahogy.

2015. jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!